Puberta, rodiče, menstruace

17. června 2015 v 19:54 | Smar :3 |  Témata
Jo, tak k tomuhle se budeme vracet dost často, jak v deníčku, vztekárně, zájmech, no prostě všude. Když mě něco zajímá, googlím, dokud nepřijdu o nervy. Tak k tomu bylo i teď. Čtu a pozoruju videa o pubertě a menstruaci, a co se nedozvím. Pokud znáte základ těchto věcí, čtěte dál. Pokud ne, napravte to. Protože inteligentní čtenáři takového věku, že už jsou schopní rozumět tomuto textu by to měli vědět. Aspoň 'trošičku' toho základu. Jsou extrémy, kdy třináctiletá neví, jak se rodí, ale taky opak, kdy už předškolák koukal na péčka (znám tyto případy obou druhů). K tomuhle nechutenství bych se opravdu neuchýlila, dokážu si to představit. Ale kdo chcete, dívejte se, nemáte fantazii :D
Objevovala jsem dále i články typu: "Jak zvládat puberťáka," "Jak připravit dceru na menstruaci," apod., ale když to porovnám, moje máma je pravý opak. Ta by mi neřekla nic, seřvala mě ještě za to, že jsem drzá, donutila by mě si opět uklidit v pokoji (jako každý den, to mi prostě nemůže tolerovat pár věcí po zemi?!) a pak se učit. Taky úplně miluju její systém.
"Mami, dostala jsem za 2, ale test na rakovce už nikdy psát nebudem. Jdu ven a pak se budu učit do matiky, co se píše zítra."
"To je jedno, nikam ven nepůjdeš, naučíš se to, a já tě vyzkouším! Jsi nemožná!"
*O dvě hodiny později.*
"Už ty rakovce umíš?!"
"Ne, učím se do matiky!"
"Jsi drzá? Já ti opravdu dám přes držku!"
Myslím, že mámina motivace strachem je s prominutím úplně k hovnu a ještě mi uklízení a učení úplně zhnusí. Její světlé stránky se zjeví jednou za týden, jinak si s mámou fakt nerozumím. S tátou už se bavit dá, ale když si chci promluvit o holčičích věcech (kolektiv apod.) prostě to nechápe. Ségra je v Itálii, takže super. Zbývá moje nejlepší kamarádka a tenhle blog. (Občas se svěřuji sovjí andulce, ale potřebuji odpovědi, na to ona nestačí.)
Jinak, myslím, že se mnou už puberta docela mlátí, ale z pěti článků to asi nepoznáte :D Možná maximálně zmiňuju svůj jiný přístup k učení.
"Naučím se večer." → "Naučím se ráno." → "Naučím se o přestávce." → "Sakra, už začala hodina." → Šprty šprt. → Tývole, za jedna! :D (Mám štěstí.)
Teď se podíváme třeba na tu menstruaci. Jedna hezká příhoda ve škole tomu pomůže, bylo to zrovna včera, ale do deníčkování jsem to nepsala. Já a moje BFF jsme si začaly všímat, že obě máme na kalhotech fleky jako zaschlá krev. Obě letíme na záchod jak splašené a ono nic. Hm. Aspoň že. Čím dýl bez tohohle problému, tím líp. Stejně by mě zajímalo, k čemu je to prospěšné! Nemůžeme být plodné prostě pořád? Menska se mi zdá hrozně zbytečná a nepříjemná, a pak nás kluci ještě klepou věcmi jako: "Ženu nepochopíš," "Ženy jsou krávy," "Každá má svůj týden," a ještě nás zesměšňují. Fakt díky, přírodo. Proto jsou tihle chlapi většinou svobodní :D
Taky se dostávám ještě k jedné věci → kolektiv, a kdo to má lepší. MUŽI nebo ŽENY? Jsem sice holka, ale tvrdím, že to mají lepší muži. Ohledně lidí z internetů a mých spolužáků se mi až na pár vyjímek muži zhnusili (bi ani homo ale fakt nejsem) a je to od nich naprosto hnusné. Zkuste si každý měsíc týden krvácet, protečete a jste trapní. Zkuste si být nazývání kretény. Zkuste si porodit a vychovat dítě. Zkuste zapadnou do dívčího kolektivu. To je opravdu hrůza. Neznám jediný kolektiv, ve které se nepomlouvá, neponižuje, nevysmívá, nedrbe, neklepe, nehádá apod. Zatímco kluci se poperou, pak zdrbou holky a je jim úplně jedno, co si o nich ostatní myslí. Taky si všímám, že u většiny lidí je velké nadržování.
Kluci → bordel → rodičům je to jedno.
Holky → bordel → ukliď si, jinak domácí vězení.
Kluci → za pět → rodičům je to víceméně jedno.
Holky → za pět → zákazy, vězení, učení, rozteklá řasenka (pokud víte, co tím myslím).
Pak je tu ještě sourozenecké nadržování. Upřímně lituju svojí sestry. Musela jsem být fracek. Fajn, možná tyhle hry sblíží, ale ten starší toho musí tolik snést.
"Jdi si hrát s Frantou."
"Mami, chtěla jsem jít ven."
"Nikam nejdeš."
Hrají si...
"Au! Proč mě štípeš?!"
Jemně oplatí.
Mladší sourozenec dá starší sestře ránu.
"Proč mě mlátíš?! Mami, on mě mlátí!"
"Ona si začala!"
"Andreo, nemlať ho!"
A podobné krávoviny. Myslím, že by to rodiče neměli přehánět, jinak si pak starší sestra i její kamarádky budou čekat na sladkou pomstu, až bude mladší bráška mít své kamarády a budeme taky sondovat a dělat přesně takové věci. Vím, že je to docela hnusné, ale pokud tohle zažíváte tak dvakrát týdně a to ani nejste jejich příbuzných, to je docela síla. Aspoň, že děti jednou vyrostou a bude klid.
Kvůlu tomuhle jsem vždycky chtěla buď jedno nebo žádné dítě. Taky to stojí hodně peněz a v dnešní době, ještě když bydlím v největší pr*eli ČR se dost špatně vydělává, ještě když si přečtete, že v Dánsku dostaneš peníze jenom za to, že studuješ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama