Soukromí, generace

21. června 2015 v 14:04 | Smar :3 |  Témata
Zopakuju vám větu z jednoho nejmenovaného článku o pubertě: "Dveře pokojíčku už se zavírají, co dělat?" Tohle je asi problém mé mámy a matek možná i většiny mých vrstevníků na zeměkouli. Znám jen tři druhy matek:
1) Ta, co vám nadává když si zavřete dveře a nerespektuje soukromí. (Hlásím se!)
2) Ta, které je to úplně jedno.
3) Ta, která vás v tom ještě podporuje.
Nicméně, ta moje mi ještě bude nadávat do idiotů. Když jsem zkoumala tisíce článků o pubertálním chování a zpovědnic s titulkem "Co se děje?", všude čtu strašně dojemné věci jako "Promluvte si s ním/ní...", "Dejte jí/jemu čas..." a podobně. Uznávám, že je to pravdivé, ale tím víc mě štve moje matka. Denně mi nadává do všeho možného (Mno, i když musím přiznat, že někdy začnu já - to mě vede k dalším věcem, jako jsou články "Váš teenager vás zkouší," což je absolutně pravda, ale já tyhle kecy používám spíš k sebeobraně, heh.), není schopná mi dát jeden den klid od ukliď tohle, ukliď tamto a neustále mě musí kontrolovat. To si to snad zapisuje do vlastního deníčku?! Je snad stalker?! Myslí si, že vyrůstám špatně?! Ale notak! Když se o něčem bavíme jak s mamkou tak třeba i s babičkou, někdy neberou ohled na to, že jsme úplně jiná generace. Dřív bylo tohle, dřív bylo tamto, chovej se takhle, tam to je blb, jeho máma je nemožná, internet je špatný, střílecí hry tě udělají vrahem... To mi připomíná tenhle obrázek:
Asi tak to vidím já. Každopádně myslím, že by jsme se všichni měli tolerovat navzájem. Eh, a teď pojďme zkritizovat novu, původce nápadu na tenhle obrázek. Jejich reportáže alá "Zamrzne v -5 stupních voda?" nebo "Rozbije se kokos z pád u z osmého patra?" a nebo "Střílecí hry udělají člověka vrahem?" jsou naprosto praštěné. Proto tam lezu jenom, když jede nějaký fajn film/seriál. Já jsem vždycky střílečky hrávala, a hrála bych i teď, jenže poslední dobou nemám čas, možná někdy o prázdninách. Pořádnou PC hru jsem nehrála už 2 měsíce ze školních důvodů. O tom až ale v dalším článku. Závěr? Rodiče a prarodiče - respektujte naše soukromí, a trochu tolerance navíc by taky neuškodilo.
Ještě se vrátím k jedné věci. Někteří rodiče nesnesou, když jsou jejich děti chytřejší než oni (viz. někdo nejmenovaný). Například potřebuje pomoct s počítačem, nebo slyším, jak u toho sprostě nadává, zeptám se, jestli nechce pomoct:
"Si zas strašně chytrá, co?"
Ale dnes mě moje máma málem vyrazila dech. Zase na něco dost sprostě nadávala, a já jen tak provokativně utrousím:
"Tak u toho sprostě nenadávej..."
"Hm, máš pravdu, měla bych to omezit."
To jste měli vidět můj pohled. Asi ještě zkontroluju historii, kam všude to lezla, protože aby byla až takhle příjemná, to si zaslouží hromadný potlesk!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama