Bella Sara, věc plná motivačních kartiček

16. července 2015 v 7:05 | Smar :3 |  Když se člověk nudí...
Když jsem byla menší a narazila v trafice časopis s kouzelnými koňmi, musela jsem si to prostě koupit. V tu dobu už jsem naštěstí uměla číst. Strašně se mi ten přetřpytěný svaz pár papírů hrozně líbil a tak jsem kupovala dál a dál. Po nějaké době jsem si za pravidelný půlroční odběr krve (problémy se štítnou žlázou) umínila, že si budu dokonce kupovat kartičky, které jsou od stejné firmy. Ony se nezdají, ale jsou nádherně graficky udělané a vždycky je tam nějaká motivační věta. Např:
Twee - Každý má zvláštní úkol.
Bells - Láska ti dodá odvahu.
Sumarr - Lidé, se kterými vycházíš nejhůře, jsou ti, od kterých se toho můžeš nejvíce naučit.
Eagle - Dívej se na svět shora jako orel.
Diamond - Důvěřuj mi. Jsem tady, abych Ti pomohl stát se milující a dobrou kamarádkou.
Bella a Sara - Každý den mysli pozitivně! Ucítíš radost a energii, kterou Ti toto myšlení přinese.
Těch kartiček mám opravdu hodně. Za chvíli se ale po pocitvém "fanouškování" dostalo i příběhu a nespočetného množství komiksů, na kterých si teda podle mně a mé sestry nedali graficky moc záležet, ale hezky se to četlo. Jenom mi docela vadí, že hrozně přeskakují. V prvních číslech se řeší tři ztracená stáda, potom někdy 8-12 karnevaly, dobrodružství a tak, potom legendární koně pomáhají dětem a pak se zase vrací na úvodní pointu. V tomhle už se ztrácím i já.
Jinak myslím, že ty karty jsou docela dobrá věc, tak bych je sem i všechny vypsala.
Elemyn - Obejmi svého přítele. Tisíckrát se Ti to vrátí.
Sif - Uč se z tajemné moci přírody.
Silvanus - Každé semínko potřebuje péči. To samé platí i pro přátelství.
Paris - Než se rozhodneš, vždy se důkladně rozmysli.
Fiona - Buď hrdinkou svého vlastního příběhu.
Tycho - Pozorně se dívej a pamatuj si, co vidíš.
Ticklebit - Jsi obklopena štěstím.
Mireldis - Hledej pomoc a nalezneš ji všude kolem sebe.
Helia - Když budeme dělat věci společně, naše přátelství poroste.
Arizona - Neboj se učit z neznámého.
Potpourri - Věnuj pozornost svým pocitům a naslouchej tomu, co v Tobě je.
Rosebriar - Svět čeká, plný svobody a lásky, až ho objevíš.
Sierra - Každé živé stvoření ti přináší nové dobrodružství.
Albion - Každý má svou cenu a zaslouží si milovat a být milován.
Rohna - Někdy se můžeš poučit i velmi nečekanými způsoby.
Saturna - Vždy na tebe budou čekat nová místa, která můžeš objevit.
Soul - Jsi-li smutná, pořádej někoho, aby tě vyslechl.
Urania - Jsi skvělý člověk. Měj ze sebe radost!
Deru a Twig - Věnuj svůj čas důležitým věcem. Zbytek se vyřeší sám.
Emma a Wings - Důvěřuj svým přátelům a pomoz jim nalézt jejich křídla.
Aurora - Energie přírody je vždy a všude kolem Tebe.
Friska a Frostbite - Svůj talent posílíš týmovou prací.
Emma a Friska - "Friska je velice chytrá. Věděla, že patří ke mně dříve než já." - Emma.
Casiopeia a Zenith - "Miluji tmu. Jen ve tmě jsou vidět ty nejkrásnější hvězdy." - Cassie.
Colm a Frostbite - "Páni, ten pes má ale studený čumák!" - Colm.
Deru a Pískláčci - "Dívka se jmenuje Pippa a chlapci Pip a Pippin." - Deru. (To zní tak hrozně vtipně!)
Ivenna a Myrfor - Úryvek z příběhu: "Chci, aby se na Canter Hollow přihnala bouře s deštěm."
Sara - Úryvek z příběhu: "Koně Divoké jízdy si Tě vybrali. Jdi a prožij své dobrodružství."
Souhvězdí Thunder - Zářím jasně v zimě a dodávám ti odvahu.
Spící Duch mraku - Nebuď smutná, když prší z temných mraků. Květiny brzy rozjasní svět svými barvami.

Příběhové karty:

Měsíční kámen - Jak slíbila, darovala princezna víl Avalynn Emmě kouzelný Měsíční kámen, jako odměnu za pomoc při hledání ztracené lásky. Díky Měsíčnímu kameni nalezne Emma ztracené stádo Moonfairy, ale jak může medailon použít bez zvláštní šperkovnice, kterou jí vzala Ivenna? Avalynn pošle Emmu za Nissou, oranžovou královnou víl, která jim možná pomůže.
Vlci Styginmooru - Ivenna, Velitelka vlčích jezdců žije se svou družinou na zámku Styginmoor. Její vlk Myrfor je synem hrozivého Vlka I., Fenrira. Myrfor velí smečce s nelítostnou zuživostí a i sama Ivenna se ho někdy bojí. Ostatní vlci by následovali Myrfora kamkoli - dokonce ho provází Cestou stínů, strašidelnou cestou temných kouzel.
Festivalové sladkosti - V době konání Festivalu zimy cestují Valkýry všude po zemi Sever Severu a všem dětem v zemi dávají sladkosti. Kmotřička a její přátelé citrusáčci pracovali celé měsíce, aby připravili dostatek sladkostí pro všechny. Valkýry vždy vědí, jakou sladkost mají děti nejraději. Tento rok Tyri a její hřebec Seraphia pozvali vydru hvězdného kamene, aby přišla a pomohla jim.
Kouzelný pyl - Když průvod Jarního karnevalu prochází Canter Hollow, jeho kouzlo zastaví Ivenninu bouři. Z nebe začne padat zářivý kouzelný pyl, který přináší nový život a energii všemu, čeho se dotkne. Při pohledu na kouzelný pyl je nejšťastnější dryáda Deru, kamarádka Emmy, a její hřebec Twig, kteří z tohoto jarního zázraku získávají všechna svá kouzla.
Kolotoč - Cade pozve orchestr, aby zahrál na Jarním karnevalu. Když hudba spustí, starý kolotoč vzadu ve stáji se rozzáří a začne se pomalu pohybovat. Emma a Colm nechají hudbu hrát a rychle najdou jezdce pro všechny kolotočové koně. Sara, bohyně koní, mává z Belly a kouzelný kolotoč se začíná točit rychleji a rychleji.
Probuzený Duch mraku - Po probuzení Ducha sopky se Emma, Colm a Deru vydávají hledat další tři letní duchy. Najednou uvidí vysoký bouřkový mrak, Ducha mraku! Emma a její hřebec Lightning prolétnou přímo jeho středem a obláčkově bílý Duch mraku se probouzí ve víru větru a blesků. Podaří se jim nalézt i poslední dva duchy a obnovit zámek Wildscape?
Zámek Wildscape - Jakmile byli probuzeni duchové léta, zámek Wildscape se znovu postaví ze svých ruin. Jeho čtyři pilíře z ohně, mraku, skály a vody jej zvednou a všechny poničené kusy přilétají zpět na původní místo. Sloupy se mění zpět na koně duchů léta, Ducha sopky, Ducha mraku, Ducha kopce a Ducha řeky, ale kouzelný zámek se i nadále vznáší ve vzduchu.
Stádo Elemyn - Ze zasněžených polí pádí nádherní koně ohně, světla, ledu a kamene. Emma, Colm a Deru se dívají, jak cválají blíže, aby se také společně s vílami zúčastnili slavnosti zimního slunovratu. "Stádo Elemyn je jedno z nejkouzelnějších stád země Sever Severu," říká Deru.
Pán nevlády - Na konci vílí slavnosti zimního slunovratu dostane každý hrnek teplého moštu a kousek jablečného koláče. Colm nalezne ve svém koláči kokos a podle vílí tradice se stává Pánem nevlády, tedy králem zimního festivalu. "Vše co řekne, se stane." vysvětluje Deru. Emmě se to vůbec nelíbí, protože Colm se do své role krále až moc vžil.

Tak to byly všechny moje karty. Musím uznat, že Bella Sara je sakra grafický nářez, všechno je úplně nádherně zpracované, sem tam si s tím můžete zahrát i nějaké hry popsané v časopisech, hodně karet tam je taky i s příběhem, ale ten je největší slabinou. Jak říkám, ty dvojstránky v časopisech se čtou dobře, ale když je to celé rozkouskované, sama se ztrácím.
Ještě existuje webová stránka, a když si budete kupovat kartičky, dostanete za to i kódy, které si můžete aktivovat pro odměny. Celkově se mi to zdá jako dobrý nápad, motivace v tom rozhodně je, ale časem z toho prostě vyrostete. Přiznávám se bez mučení, že si ještě sem tam něco přečtu, nebo udělám moje hrozně oblíbené testy (např.: Jaké jsi roční období? Jsi léto. Jasně. Léto ze všech sil nenávidím, takže dobré, no.) a vzdělávám se z jiných koňských knih. Vždycky jsem se chtěla naučit víc o koních, ale nikdy nebyly finance na to mě někam přihlásit, takže jsem skončila takhle, ale o tom budu psát v dalším článku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama