Dieta, jídlo, vyžírání, obezita

18. července 2015 v 11:51 | Smar :3 |  Témata
Dnes se dost soudí podle vzhledu. Proto by většina lidí chtěla vypadat dobře a drží se diety. Jsou třeba i výživové nebo bezlepkové, to je možná i prospěšné, ale pak jsou tu i dle mého názoru drastické hubnoucí diety a jednu si zrovna zkusila moje sestra. Zhubla za pár měsíců 30 kg, pak se teda držela tak, aby nepřibírala, ani nehubla. Ale jak to skončilo?
Stejně začala nabírat, hlavně kvůli zničenému organismu a hlavně kvůli genetice. V rodině prostě máme velkou prdel. Nikdo nemůže za to, že skončila ve třídě s nízkýma a příšerně hubenýma krávama, které se jí ještě budou vysmívat.
Já mám něco podobného, ale mě odsuzují spíš kvůli tomu, že mám něco v hlavě a nejsem úplně vymaštěná. Sem tam jsem sice dost otravná a šílená, ale myslím, že se mi povedlo to docela zmírnit.
Proč bych měla být stejně blbá a stejná jako oni? K čemu by mu to pomohlo? Sice moje máma byla taky samá jedničkářka a hrozně chytrá, ale kvůli tomu, že rodiče neměli na vysokou školu, neměla známé a díky nám dětem začala "trochu" (víc) nabírat na váze, skončila za pásem v továrně na cukroví. Nedivím se, že má někdy tak špatnou náladu, ale pak se to projevuje na všech.
Zpátky k dietám - sestra pak časem začala mít hrozný hlad, snažila se normálně jíst a tak a začala být tak sebekritická, že si začala nadávat do tlusté, hnusné a neumějíc se usmát krávy. A to hlavně taky kvůli tomu, že ji vyhodili z Itálie za to, že nebyla tak hezká, moc se neusmívala, a Italy urazila tím, že moc neumí Italsky a to ji do toho vzali jenom s Angličtinou. Co je tohle za spravedlnost? Místo toho si tam nechali její hezkou kamarádku, která jenom uklízela a umývala nádobí, nic umět nemusela. Myslím, že by se lidé neměli odsuzovat podle vzhledu, a pokud to není extrém, tak jsou všichni něčím výjimčení. Neřekla bych, že moje sestra je vyloženě škaredá.
Kvůli téhle sebekritice si začala slibovat, že bude sportovat, míň jíst a tak, ale celkově to brala jako utrpení, přestala se ovládat a po nocích, nebo když jsme nebyli doma, byla schopná sníst patnáct čokoládových oplátků, obrovské plato zmrzliny, většinu mých snídaňových lupínků a kdo ví co ještě. Většina z toho byla právě z čokolády. Se divím, že se z toho později nepoblila.
Celkově, myslela jsem, že jako něco v hlavě má a snaží se uvažovat a překonat to, ale co začala dělat mě přesvědčilo v opak. Nějaké názory sdílíme, ale posledně si dobila kredit z mé předplacené karty a většinu okecává tak, abych jí to uvěřila. Teď nevím, jestli mám věřit rodičům a nebo sestře, že to fakt dělat nechce. Sama mi říkala, že teda byla se špatnýma lidma, ale to chce vůli se překonat, ne? Nejdřív přestat lhát, potom ubírat na tom jídle a jíst normálně, když nemůže zhubnout. A to, že se jí někdo posmíval vede k tomuhle. Odvážím si říct, že je šílená, a to jsem tu nepsala o mnoha dalších faktorech.
Já bych se chtěla něčemu takovému vyhnout. Sama si myslím, že vážím tak akorát, ale nemusím nabrat za měsíc čtyři kila, to fakt ne. Tak jsem se párkrát nenasnídala a bylo to v pohodě. A jestli se mi někdo bude smát, tak spíš utrpím psychickou újmu na tom, že jsem někomu něco udělala. Nezdám se, ale jsem docela výbušný typ, jenom mám strach.
Divím se, že jsem ještě někoho nezmlátila, protože oni se přímo vyžívají na urážení mě. Ať si opravdu s prominutím naserou.
Jinak pak jsou tu ještě obézní lidé, kteří si myslí, že je všechno fajn, a že si můžou spokojeně žrát. Když jsem ale dnes v Kauflandu (to je taky jedna věc - "Je pro socky," "Chodí tam důchodci," chodíme tam i my. Takže klid - nechceme týdně projezdit o dvě stovky víc za naftu až do lidlu, ve kterém není tak velký výběr.) viděla chlapa, který se ani nevlezl do trička a kalhot, že mu všechno lezlo ven, myslela jsem, že omdlím. Tohle jim pořád nepřipadá moc? Obezita i hubenost mají své nevýhody, ale obezita je opravdu svinstvo. Mně nevadí trochu při těle lidi, jako moje máma (táta je svalnatý, ale má z piva velké břicho), ta má jen sem tam vysoký tlak. Jinak ale tam to, to byl hnus. Obezita zpomaluje, máte problémy se srdcem a tak... Hrůza.
To je to stejné jako ty dvě hrozně tlusté děti z ulice, počtěte si o tom v jednom z deníčků.
No a poslední věc, o které bych chtěla napsat je vegetariánství, veganství, frutariánství, vitariánství a tak. Nevadí mi, když si teda někdo usmyslí, dobře, jezte si co chcete. Ale nemusíte všem vrážet pod nos, že např. maso nepotřebujete k životu, maso je hnus, zvířata trpí...
Dobře - množírny. To se hnusí i mě, je to opravdu hrozná věc. Ale pokud máte nějakou spolehlivou, větší farmu, kde se zvířata mají dobře, nevidím v tom problém. Ale dojde si nějaký vegetarián, který to v hlavě nemá v pořádku (to ostatně tvrdí i o nás masožravcích) a začne okamžitě všechno kritizovat. Obdivuju třeba ale vegetariány, kteří o tom říkají, že maso jíst prostě nechtějí a já jim svůj názor nevnucuju. Jezte si co chcete. Opravdu. Já maso jím, ale taky nepodboruju množírny.
Nechápu ale, jak někdo může být "tariánem" jenom kvůli tomu, že je to v módě. Rlly? Maso možná k životu nepotřebujete, ale je to spolehlivý zdroj bílkovin, železa... Pokud s masem nemáte problém, a můžete si ho koupit, chutná vám, a trápíte se kvůli společnosti, vyserte se na ně! Dnešní svět je sice nespravedlivý, několik hříchů, aby jste se prosadili stejně spácháte, ale nedělejte opravdové blbosti, za které byste mohli litovat.
A ještě jednou, tady ti "tariáni" jsou taky lidé jako my, jen mají jiný názor na stravu, tak je prosím neodsuzujte, ale oni nesmí odsuzovat nás.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama