Dobro/zlo, život

23. července 2015 v 23:35 | Smar :3 |  Témata
Když jsme byly se sestřenicí na dlouhé procházce, každopádně jako vždycky jsme se zamyslely nad celým světem.Omílám tady pořád to samé dokola a tak jedno z našich poučení je soustředit se na detaily. Detaily totiž pomáhají spestřovat život. Tentokrát jsme si ale jako dvě hlavní otázky řekly, jak je to s časem, co bude po smrti a taky co je dobro, co zlo a jaká je lidská komunita.
Smrt. Co by mohlo být po smrti? Každý má jiné představy. Někdy věří na nebe/peklo, někdo věří že se nestane nic, někdy věří v reinkarnaci. My jsme spíš proto poslední. Podle naší fantazie by byl svět něco jako přesýpací hodiny - duše které se zrodí, zase zemřou a pak se narodí znovu. Znáte Bleach? To je japonské anime. Přišlo mi to docela inteligentní. Můžete si o tom kdyby něco počíst a nebo se podívat na prvních 5 epizod, tam se povídá něco podobného. Ach, ty nostalgické časy. Ale zpět k tématu. Podle mě prostě nemůže duše jen tak zmizet. Mohly by existovat třeba i nějaké evoluční vrstvy. Zrodili by se živočichové, vyvíjeli by se a duše by s každým zemřelým vstupovaly do někoho nového. Ale duší nikdy nepřibylo, protože nyní přibývají lidé a ubývají zvířata. Že zvířata nemají duši? To je další otázka. Nemůžou to být jen nějaké časované stroje, které se rozmnoží a zemřou. Mezi logicky uvažujícím člověkem a zvířetem je možné dosáhnout nějakého spojení. Tohle mi hlava prostě nebere.
Každý musel aspoň jednou v životě přemýšlet o tom, proč je někdo dobrý a někdo zlý. Myslím, že tohle si lidi vymysleli. Z pohádek, které měly za účel postrašit nebo poučit děti se přece nemůže vylíhnout skutečnost. Já se řídím heslem: "Žiješ si svůj život, ty uznáváš, co je dobré, a co ne a ty máš právo se rozhodnout." Což je taky mottem blogu. Řekněme to tak - bez dobra by nebylo zlo a bez zla by nebylo dobro. Život je černobílá šachovnice - někdy stoupneš na světlé a někdy na temné políčko.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama