Klavír, budoucnost

31. července 2015 v 22:43 | Smar :3 |  Hudba, výtvory, zájmy
Jak to mám s hudbou a klavírem?
Tento rok začínám třetí ročník, tudíž podle výpočtů nestihnu do konce základky vychodit základní stupeň, ale to nevadí. Nějak to doženu. Hlavní je, že mě to baví. Až na párhnusných cvičení, u kterých jsem se sakra navztekala jsem při hraní jako v nebi. Celkově, jsem milovníkem hudby. Jsem spíš ale na jemné melodie, což je třeba klasika, a nebo pop, ale zásadně nemám ráda dechovku nebo country (cimbálka je fajn).
Na tomto mi ale převážně vadí jedna věc - klavír nemám doma. Je u babičky, což je sice jen přes ulici, ale nemůžu tam oxidovat pořád, dědu pořád "bolí záda" a tak si do obýváku sedne vždycky, když hraju, aby do toho mohl kecat se psem, mít puštěnou televizi a nebo klepat zásadně mimo rytmus o křeslo. To umí pěkně otrávit. Aspoň si o to sice trénuju soustředění, ale stejně jsem zbabrala koncert, no. Bylo mi z toho špatně.
Koncerty = zlo. Dvakrát ročně se usmyslelo, že houslisti a klavíristi plus cimbálka budou mívat koncerty. Tento rok se Vánoční vynechal, ale to je jedno. Ale ten závěrečný jsem podělala. Sakra. Dřív jsem ani nebyla tak nervózní, ale teď si sednu a klepou se mi ruce. Zdá se mi to, nebo je to každým rokem horší? A nebo je to tím, jak jsou ta cvičení těžká? Nebudu si nic vsugerovávat, a stačí hrát z plných plic. (Doufám, že nemelu blbosti.)
Podle mě má v sobě každý kousek umění - literatura, hudba, kreslení, nebo ruční práce, doufám, že jsem nic nevynechala. U nás ve třídě jsem třeba nepotkala nějakého extra nadšence do hudebních nástrojů nebo aspoň do stejných hudebních žánrů, který by byl aktivní posluchač.
Do budoucna se ale nedokážu rozhodnout na dvou věcech. Buď můžu jít na ekonomku a potom na výšku a dělat delegátku, protože mě baví jazyky a mít klavír jenom jako občasný koníček, a nebo můžu jít na konzervatoř, v tom mě sestra hodně podporuje, dokonce jsem ji učila trochu na ten klavír. Dvě sloky Someone like you "jakštakš" zvládla.
Vím, že jste mě neslyšeli, ale sestra bude vydávat video na to Someone Like You (což mi přijde hrozně jednoduchý, zkouším Stay a příště zkusím All of me nebo pokořit Star Trek), tak vám na něj MOŽNÁ hodím odkaz. Možná, možná, možná, možná...
Předem ale upozorňuji, že mi to třikrát ujelo, ale nezastavila jsem se... :D
No, moc mě sice neznáte, ale co myslíte? Ekonomka X Konzervatoř
Můžete napsat, co máte na srdci, ostatně jako u všech článků.
Pro stejné nadšence do klavíru tu máte noty:
(https://www.noteflight.com/scores/view/7e2181772516499e792ca210e
2827e3acf4138ee), pokud hrajete na něco jiného, nebo chcete víc skladeb, prostě si najděte noteflight.com :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama