Howrse

12. července 2015 v 21:30 | Smar :3 |  Recenze (možná)
Jako několik tisíc dalších lidí jsem i já hrdým hráčem Howrse. Howrse je MMO hra, na kterou existuje i mobilní verze jen s několika chybějícími detaily (ale jezdecké centrum není detail, to je přímo průser). Samozřejmě krom vyjímek u ničeho nedokážu vydržet dlouho, ale tuhle hru jsem hrála rok v kuse (srpen 2012 - srpen 2013) potom nějaké přestávky a nakonec jsem tam nebyla půl roku. Samozřejmě o prázdnincáh se mi nechtělo uklízet v pokoji, a tak jsem se zase začala starat o svoje nádherné koníky :D V podstatě je to hra, kde se soutěží na místa podle věcí a úrovně koní co máte. Existují také týmy, které odchovávají koně tak, aby měli co nejvyšší genetický potenciál a podle toho budou mít vysoké dovednosti (+ bonusy). Mám cca 800 odehraných dní (howrsácky odsloužených), kolem sta koní a dost trofejí. Myslím, že na ty moje přestávky jsem se vypracovala docela vysoko. Howrse mám hrozně ráda, začínám s tzv. "BIO chovem" což je logicky pěkná blbost, ale tak nějak jsem to tak nazvala. Prostě budu mít na účtu koně, které jsem odrodila já. Žádný nakupování, jenom já. (Samozřejmě si koupím klisnu, abych vůbec ty koně měla, že jo.) Poslední dobou mě (hlavně kvůli novinkám/aktualizacím) bavilo starat se o jezdecké centrum. Jako nic moc, ale špatně na tom zase taky není.
A teď jedna dnešní minihistorka: Na fóru "Inzerce jezdeckých center" si zkrátka můžete udělat reklamu na volné místa a tak. Jedna holka se ptala na cenu, odpověděla jsem. Potom se mi druhá teda snažila poradit, ať to zlevním (i když zas tak drahé to nebylo, ale peníze si vydělat umím). No, tady jde o prestiž a nalákat co nejlepší koně. To se "jakštakš" povedlo. (Jak říkáme my Moravané.) Dál se ozvala další, co mě klasicky zhejtovala za to, že jsem nenapsala "Ahoj,", mám to drahé (no jo, skrblíci, všichni chceme ušetřit, i já :D ) a potom, že jsem bandáže nazvala ponožkami. No, aby se z toho neposrala :D Každopádně, myslím, že jsem ten výraz někde slyšela (taky to označuje bílou srst na nohou, to vím). No, po zjišťování od ségry, která chvíli jezdívala jsem se dozvěděla, že asi ne. Tak aspoň poučení, ale ta holka opravdu nemusela dodávat: "Své miláčky bych tam nikdy nedala," Vím, že argument "Co ty jsi dokázal?" není argument (viz. Naprosto Retardovaný), ale v tomto případě se to hodí. Sama radí, ale neví.
Jsem v tomto opravdu hrozný člověk, ale tak či tak, musím se ke všemu vyjádřit, jinak by tu ten blog asi nebyl. To je takový veřejný deníček. Jediné věci, co sem fakt nedávám jsou až moc osobní a ještě by mi to potom přišlo trapné :D
Dál tu máme třebaa - kreativní prostor. Pokud jste nadaní kreslíři a umíte s grafikou, šance pro vás. (Ještě musíte mít rádi koně.) Pošlete tam za dva pasy (platidlo, které se kupuje nebo získává zvláštními způsoby) nějakou ilustraci a podle typu vám můžou (pokud projde) vyplatit 30-40 pasů. To už je docela síla. Nedivím se, že jsou pak elitní hráči tak prachatí.
A k těm se zrovna dostáváme - je tu ale i druhá skupina, která by bez pasů prostě nepřežila, a pak kupují (dost) za reálné peníze, a věřte mi, pasy jsou sakra drahé. Samozřejmě čím větší balíček, tím větší sleva. Jeden pas stojí 30 Kč, 100 pasů něco přes dva tisíce. Pak se jako nedivím, že jsou umístění do 100. Jsou i světlé vyjímky, ale těch je strašně málo.
Řekněme, že je to zas jedna z těch komerčních her, díky kterým se mezi elitu (pokud tam nesedíte věčně) bez pasů nedostanete. Tečka.
Co se týče serverů (každý stát jeden má), tak si myslím, že české Howrse nemám moc příjemnou komunitu narozdíl od slovenského. České má taky tu nevýhodu, že se tam o něco snažíte, a musíte makat tak tvrdě, div vám neupadnou nohy. (Potom si ale nečtěte černý humor, pokud víte, jak to s těma nohama myslím :D ). Na slovenském se jela taková pohodička... A tady? Formule 1. Ale aspoň jde vidět, že se ti lidi snaží.
Jinak nevím, jestli mám začít ještě slovenské howrse. Proboha, jdou na mě nostalgické chvilky! Ráno moudřejší večera, jdu spát a zítra to dopíšu :)
Jsem tu. Rozhodla jsem se tedy, že se budu soustředit na jednu verzi a budu ji hrát sakra pořádně. A pokud se ptáte na moje jméno, tak vám ho sem nedám, aby jste mě potom neudali :D
Jak už jsem nespočetněkrát zmiňovala v jiných článcích, musím mít ve všem pořádek. Proto, když jsem se po půlroce vrátila, čekala mě vlna práce. Spravit celý BIO chov a přípony (dávají se za jméno koně), chovné farmy (prostě složky koní), prezentace (profil), no hrůza. Teď už jsem s tím jaksi spokojená, a dá se to hrát. Strašně ráda jsem se teď začala věnovat jezdeckému centru (ubytováváte cizí koně) a vypadá celkem nadějně.
Jako cíl mého dosažení na howrse nebýt v elitě, ale cca do 1000 nejlepších hráčů, mít všechny (skoro, kromě sbírání zvířátek) trofeje, předplatit si účet pegasus (výborná věc na uklízení vašeho účtu), mít hodně koní se speciálním vzhledem, který je sakra drahý a blbě se shání a taky být v nejlepším chovu tažných koní na českém serveru. Hrozně mě fascinují, a pokud by v genetickém potenciálu předehnali normální jezdecké koně, tak budou mít cca o 200 dovedností víc kvůli tomu, že těží dvojnásobek z misí.
Pokud jste nepochopili řekněme 30% a více z tohoto článku, podívejte se třeba na nějaké let's playe a nebo si hru zkuste zahrát. Nebudu vám tady vypisovat všecko, ale jak to vidím já. Nechci vám kazit iluze, ale pokud si nebudete kupovat pasy, tak si všechno musíte hezky vydřít a mezi top 10 se nedostanete :)
Je to hra dobrá na mozek, která vám pomůže lépe vnímat ekonomiku (i když některé ceny jsou hodně zkreslené), povzbudí vás k tvorbě, a jak se postaráte i o všechny detaily, tak pokud nemáte 350+ koní, neprosedíte u toho celý den.
Hodnocení: 8/10
Tak já jdu připouštět jednorožce a ahoj :P


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FelixX FelixX | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 14:09 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama