Sny #1

25. července 2015 v 14:21 | Smar :3 |  Deníčkování
Přišla jsem na to, že asi moc sleduju Doctora Who. Rozhodla jsem se tedy popsat můj sen (spala jsem do jedenácti), než ho zapomenu. Zajímavé ale je, že ještě další, který se mi zdál před rokem si pamatuju pořád jasně.

Nepamatuju si celý začátek, ani průběh, ale vypadalo to zhruba takhle:
Byli jsme s nějakýma lidma a se spolužákama na jakémsi soustředění, asi škola v přírodě, i když prostředí vypadalo jako naše škola, dům mojí babičky, obchod a daleké zasněžené lesy. Ležela jsem v posteli v docela velkém, tmavém pokoji, kde byly ještě další dvě postele, v každém rohu jedna. Nalevo od té mé bylo mohutné, neprůhledné zábradlí. Vedle mojí postele na zemi ležela mísa plná suchých těstovin (moje oblíbené jídlo, ale to, že mi to cpali i ve snu mi připadá hrozně divné). Když jsem uslyšela dupání na schodech, vzala jsem si trochu těch těstovin do ruky, snědla je a instinktivně se schovala za to zábradlí a snažila se nevydat ani hlásku.
K mému překvapení ze schod vyšel náš učitel přírodopisu a zeměpisu, od tohoto snu mu asi budu říkat šmejd (nic proti, ale málem mě kleplo). Zeptala jsem se ho, kde jsou ostatní. Neodpověděl mi, ale řekl, ať jdu za ním. Vynořili jsme se v kuchyni mojí babičky. Všude kolem tu byli lidé, které podvědomě znám, ale už si nevzpomenu přesně, kdo to byl. Pamatuju si ale, že dvě holky se jmenovaly Celestia a Luna, ale poníci to nebyli. To už mi přišlo dost zvláštní. Šla jsem se podívat do obýváku. Zajímavé ale bylo, že babička s dědou v domě nebyli. Najednou jsem ale uslyšela zděšený křik a z dveří se vyhrnula nějaká holka, kterou jsem určitě znala, ale nevzpomenu si ani na vzhled, ani na povahu, a spolužačka to MYSLÍM nebyla. Zeptala jsem se jí, co se stalo a odpověděla něco na styl tohoto:
"Ti dva chlapi se mnou něco udělali! Vzali mě a na místě mi vyoperovali srdce, místo něj do toho dali dráty, které propojili s mozkem a od krku až po konec zad mi sahají barevné dráty. A tam, kde je to kovové srdce mám zelené světlo, ze kterého trčí něco jako kapačka. Nemůžu skoro vůbec dýchat!" položila si ruku na hruď, "A chtějí to udělat všem."
"A proč?" chtěla jsem naléhavě vědět, protože tohle by dělali jen tak pro nic za nic jen psychopati.
"Netuším, asi nás potřebují, třeba pod kontrolou, ale nezdálo se mi, že bych v sobě měla nějaký vysílač." Pak jsem se na ni podívala, naštěstí až na ty dráty vypadala docela normálně a v mysli se jí nehrabali, ale v tu chvíli ještě dodala:
"Ta bolest byla nesnesitelná. Sice to trvalo nějakých deset minut, ale zaživa ti vytrhávat srdce..." strachy jsem polkla. Museli jsme rychle odtud. Vtahovali si tam další a další puberťáky jako nás a ten řev byl k zešílení. V tu chvíli se ve mně vyvinul obrovský strach. Nikdy mě nesmí dostat.
Utíkaly jsme spolu s ní. Za zády jsem ale slyšela kroky. Stál za mnou můj strýc. Chtěl mě chytit. Došlo mi, že to je jeden z nich. Z druhé strany se na mě ale vrhl náš pes (který bydlí u babičky, ale je strýce) Max. Chvíli jsem přemýšlela, jestli to není vlk, ale potom mi došlo, že je zmutovaný. Bylo mi ho hrozně líto. Z druhé strany se na nás (nebo spíš na mě) vrhnul šmejd (u kterého mi až později došlo,že ho nenávidím tak, až mě to děsí) se svýma průpovídkama, proč, které jsem ale neposlouchala a jen jsem utíkala. Bylo zajímavé, že jsem měla takový strach, že jsem utekla i psovi.
Předběhla mě ale ta kamarádka, která dělala, že u mě truchlí, protože jsem někde zázračně sehnala to světlo a pár drátů tak, abych to zfalšovala. To je zarazilo, na chvíli si mysleli, že mě někdo z nich už "upgradoval" a odešli. V tu chvíli jsem měla ale nějaké mdloby, a v mém snu jsem měla sen, že se mi zdálo o tom, jak běžíme všichni, několik už zmršených, ale několik i zdravých lidí jako dál hluboko do zasněženého lesa. Mysleli jsme si, že jsme dost daleko a posadili jsme se před zamrzlé jezero. Znenadání ale z keřů vyskočil šmejd i s několika dalšíma lidma, už dospělýma, a v tu chvíli mi došlo, že nás za chvíli budou ovládat. Ale pořád nevím, protč by to zrovna ON dělal. Potom jsem se ale vzbudila. Jim došlo, že to jen hrajeme a tak jsme daly nohy na ramena.
Narazila jsem na opravdu dlouhé, zakroucené schody, které vedly bůhví kam. Už jsme myslely, že jsme mu utekly, ale když jsme si ze sebíhání daly dole pauzu, zjistily jsme, že nás jen obešli. Sundali mi ten uměle vytvořený postroj a chystali se mě odnést. Vytrhla jsem se jim a spolu s ní jsme běžely ven z budovy. Když jsem se otočila, vyděla jsem za sebou školu. Sněžilo. Kousek za rohem jsem slyšela kvílivé zvuky a viděla několik zděšených experimentů, ale i normálních lidí, kteří se báli, co jim udělají. Já jsem byla strachy pořád na dně. Takovou bolest nemůžu snést. Já se té bolesti bojím. Bojím se té nevědomosti a té nelogičnosti situace. Proč by to někdo dělal?
Když jsme se snažili utéct co nejdál, zrazu jsem si vzpomněla, že to není škola v přírodě, ale nějaká pokojová přespávačka ve škole na pár dní. Potkala jsem své dva spolužáky:
"Proboha nechoďte do té školy!"
"Simulovali jsme, ale doma jsem neměl koho s*át," odpověděl spolužák, který mě hrozně rád se*e, jak již napověděl. Ten druhý mlčel.
"Tak tam nechoďte!" Už chtěl odpovědět, proč, když za mnou uviděl tu moji kamarádku.
"Co to sakra..." Usoudil, že bude lepší zdrhnout a pak jsme všichni čtyři s ještě jednou holkou běželi do těch zasněžených lesů. Byl to takový divný pocit. Najednou jsme stáli před zamrzlým jezerem a vrbou.
"Dáme si přestávku. Nemůžou nás pronásledovat tak dlouho," prohlásí jeden.
"Ne! Musíme jít dál! Rychle!" ostatní mi ale nechtěli dát za pravdu a já sama jsem běžela dál. Z keřů ale vyskočili vojáci i se šmejdem, jako v tom snu a tentokrát nás i rovnou zajali. Přišli s námi až zpět k pozemku školy, kde překvapivě pustili všechny kromě mě. Úplně se vy*rali na všechny ostatní lidi, chtěli dostat mě. Asi je bavilo, že já k nim chovám největší odpor. Vytrhla jsem se jim znovu a běžela směrem k obchodu. Když jsem ale za sebou uslyšela:
"Nemá to smysl, vydej se jim!" křičela. Nedokázala jsem to. Šla jsem dál. Nakonec mě ale stejně srazili k zemi. Kolem krku a ramen mi dali těžký, železný límec, to jsem byla zralá na udušení a potom mi zády provlékali dráty. Tak jsem umírala strachy, že jsem nic necítila. Nevím, co bylo potom, ale vzbudila jsem se. Bylo to beznadějné bludiště.

Takhle dlouhé sny mívám opravdu jen zřídka. Nicméně, teď fáze 2 - snář!

BEZNADĚJ - Propadat ve snu beznaději po nějaké smutné události přinese brzy důvod k radosti a veselí. Děti ti udělají radost dobrými studijními výsledky nebo se ukáže, že přátelé jsou ti oddání mnohem víc, než jsi očekával. Obecně tento sen znamená velký obrat k lepšímu.
Řekla bych, že tohle docela sedí. Poslední dobou v rodině panuje hrozná nálada, natož rozvratná hádka dnes mezi rodiči a mou sestrou. Mám z toho hrozný pocit. Dál jsem se už trošku začala těšit na školu, myslím, že tento rok už nebude tak šokující jako ten minulý, kdy bylo několik předmětů nových. Taky hodně ale na kamarády. Začínám propadat pocitu méněcennosti. Stále si připadám ošklivější, otravnější, blbější a bojím se, že jsem jim něco udělala. Velký obrat k lepšímu? Jedině dobré zprávy.

BĚŽET - Pokoušet se ve snu marně běžet je znamením nesnází v osobních záležitostecj. Jen stěží dosáhneš svého cíle. Běhat ve snu je dobrým znamením pro toho, kdo není bohatý. Pokud někdo prchá ve strachu, znamená to jistotu a bezpečí. Vidět bežet děti je symbolem štěstí a je také předzvěstí dobrého počasí. Unikat ve snu neúnavnému pronásledovateli znamená, že budeš muset vzít rozum do hrsti, abys odolal pokušení, která se ti staví do cesty. Prchat před někým nebo před něčím upozorňuje, že se příliš spoléháš na vlastní úsudek. Poslechni rady druhých přátel, jinak za svou tvrdohlavost doplatíš.
Myslím, že k tomuhle a mému životu nemusím nic dodávat, protože to sedí na události. Ti, kteří se nad tím chtějí zamyslet objeví spojitosti mezi snářem a mým snem.

BOLEST - Sen o jakékoliv bolesti věští především spory v rodině.

JÍST - Není to dobré znamení - věští roztržky v rodině a v lásce a zcela jistě hádky. V podnikání přijdeš o peníze - chybějící částka bude taková, kolik jídla bylo před tebou.
Miska těstovin snad není tolik, ne?

KRK - Je symbolem moci, dobrého jména, bohatství a dědictví. Mít větší krk než obvykle, ale ne zdeformovaný, znamená, že vejdeš ve známost pro své ušlechtilé činy a zbohatneš. Pokud dívka vidí ve snu vlastní velký krk, znamená to, že porodí hodně dětí a bude se s ní nějaký muž milovat.
S tím předposledním nesouhlasím. Já nechci mít moc dětí!

KŘIK - Znamená něčí vážnou nehodu, pokud trvá dlouho, nikdy se dotyčný plně neuzdraví. Dostaneš ale také návrh, u kterého by bylo hloupé jej odmítnout.

KUCHYNĚ - Sen o kuchyni je předzvěstí, že tě navštíví nějaký příbuzný.

SNÍH A LED - Vidět je ve snu nemá velký význam, protože máš ve vědomí myšlenky na předešlý chladný den.

LES - Jít lesem předpovídá šťastné manželství a několik dětí.

LIDÉ - Vidět množství lidí symbolizuje trápení s rodinou. Podle věku vůdčí osobnosti v davu lze určit, kdo z rodiny bude bude trpět.
Všichni byli ve věku mezi mnou a sestrou. Já jsem si připadala trochu starší, takže soudím, že spíš ona.

NAPADENÍ - Být napaden je všeobecným zanemním soužení a zoufalství.

NEBEZPEČÍ - Je to dobré znamení, předpovídá úspěch v životě.

SEN - Líčit ve snu někomu své sny předpovídá nějakou nečekanou událost.

STRACH - Bát se nebo prožívat hrůzu ti přinese opak.

ŠKOLA - Vrátit se ve snu do školy znamená, že se stydíš za svoji nevzdělanost, ale brzy se naskytne situace obohatit se o spoustu vědomostí.

Shrnutí: Řekla bych, že noční můry jsou dobré předzvěsti. Několik výkladů jsem vynechala, protože to nebyla kategorie pro mě, nebo jsem to nevěděla jistě. Jinak tento sen věští problémy v rodině, ale zase velmi úspěšný život, tak to jsem docela ráda.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama