Žití ve snu, odlišnost a smysl názvu blogu

23. července 2015 v 19:46 | Smar :3 |  Témata
No, konečně vyšly nové témata a to z důvodu, že nemám co dělat a nebudu přece čumět do prázdna, že? :P Dokonce do toho zakomponuju hned dvě témata týdne, a to už bývalé "Žití ve snu" a nové "Jít s davem".

Společnost. Kolektiv. Holky. Jak je zvykem u něžného pohlaví, tak si nás kluci někdy dobírají. A taky je oblíbené téma "Jak pochopit ženy." Jak už napověděla TheMadKyo (viz. youtube), tak na to platí jediné: "To je úplně jedno, ale vždycky budete debil." Řekněme, že někdy jsme takhle vychytralé v argumentaci. Ale pokud proti nám máte něco přímo na osobu, jak jsou holky divné a tak, myslím, že je to spíš tím, že my jsme lidi. Pokud kluci přímo narážejí na naši blbost, měli by se přiučit etiketě a přísnému matriarchátu v pravěku. Znám pár případů kluků, kteří jsou hrozně primitivní a celkově myslí na samé blbosti. Kolik normálních lidí už vymřelo.
Například máme jednoho spolužáka, který se hrozně snaží být jak se říká cool. No, tak nějak se mu to nedaří, akorát mi připadá ještě víc nesnesitelnější. Taky je nucený od rodičů se pořád učit a ještě k tomu si z toho někdo utahuje. Taky nemyslím, že je dobrý způsob výchovy dusit ho doma u učebnic, když si pořádně neprožije dětství. Něco mu prostě nepůjde, tak se s tím musí smířit. Na tohle trošku navazují i další témata.
Jít s davem. Nejpřirozenější reakce člověka. To je jako ten fakt:
"Když se učitel zeptá, jestli to všichni žáci chápou, stejně nikdo neřekne ne, protože chtějí jít s davem. To je přirozená lidská reakce." Sice dobře, máme v sobě určitě něco takového, ale potom jsou tu i případy takové mini šikany.
"Pokud nebudeš .... tak se s tebou nebudeme bavit,"
"To je ale kráva, protože ona ne...."
A podobně. Proč prostě nebýt sami sebou a originální? Proč musíme být kopií někoho jiného? Máme svoje volby, viz. motto. Smiřte se s tím. Držím se přísloví: Když ti někdo život ničí, usměj se, a měj ho v p...
Musíme ale brát i ohledy na výjimky. Někdy je prostě lepší s tím davem jít, ale to neznamená to, že nesmíme projevit svůj názor!

Taky bych chtěla probrat smysl názvu mého blogu. Classic life or not...? Klasický život, nebo ne? Mělo vyjadřovat, opět, jestli jsem sama, nebo máme s někým stejné názory. V mém prostředí se kromě několika blízkých kamarádek, sestřenky a sestry cítím trochu nepochopená. Proč si na internetu napůl anonymně povykládat s někým, koho vůbec neznáte, o věcech, o kterých se s nikým jiným bavit nemůžete? No briliantní nápad! Řekněme, že je to docela všestranné, takže to pořád vystihuje to, o čem celou dobu řečním. (Nebo píšu, heh.) Ale jako nadpis jsem dala "My point of view" a orla, který hledí neznámo kam. Však víte - můj úhel pohledu, orel, výška... Další geniální nápad! Taky se tu naučím lépe vyjadřovat. Moje schopnosti v realitě se rovnají neustálému "Hm..."
A co se týče barev, moje oblíbené jsou hlavně světle fialová, travičkově až světle zelená, zářivě žlutá a poslední dobou i světle modrá. Tak co, líbí se vám vzhled? Můžete kdyžtak napsat do komentářů, jestli se tu cítíte nějak málo uvolněně... (Teď mluvím jako nějaky psycholog.)

A poslední věc - žití ve snu. Jako malá, nebo spíš menší jsem měla tendenci si za bílého dne lehnout do postele a snít opravdu o blbostech. Sem tam to dělám i teď, ale jen, když usínám. Při nejhorším si to dosním potom, až budu předstírat, že ještě ráno spím.
Nebo třeba zlatá rybka, která splní tři přání. Když jsem tak spekulovala (pořád jsme v minulosti!) vždycky jsem chtěla chytit dvě. Tudíž šest přání.
- Mít nekonečnou peněženku.
- Aby se Robbie dožil mé smrti, a lyricky bychom umřeli spolu.
- Umět perfektně hrát na klavír.
Tak ta první rybka byla ještě celkem rozumná, ale pozor, teď přichází debility!
- Být vlkodlakem. (Každý chce být nadpřirozená bytost, kterou jste někdy viděli, nebo o ní slyšeli, či z hry, filmu a podobně, ale teď mám hodně dalších favoritů, ale buďme realističtí - jestli se tohle někdy stane, tak jsem královna gumových kaktusů.)
- Každou noc prožít příběh nějaké postavy z filmu/seriálu/hry. (Hmm, ok. )
- Mít zlatou kobru... (Kterou bych ubytovala na záchodě. Probohaa, jak mě to napadlo?!)
A nespočet další přání, které někdy ani nedávaly smysl. Mohla bych přestat jen snít (i když, vzdát se toho nemůžu, vždycky budu mít v mozku místo pro fiktivní postavy) a trochu si dělat iluze spíš v realitě. Optimisté to v životě dotáhnou dál. I když... Já nejsem optimista. Já jsem realisto-pesimista, občas žena v depresi, jak už radí následující test z facebookové stránky Fakty Cz/Sk. Pokud chcete pokračovat na odhalování mé osobnosti, jsem jedna z holek, které sledují tuto stránku...
Do anket můžete hlasovat, co vám vyšlo. Ale jaký je závěr posledního tématu? Žití ve snu = To prostě nemůžete. Sice jsem jedna z lidí, která věří na všechny pověry, kouzla a tak podobně, ale přestaňme snít a začněme na sobě pracovat. Jinak to vystihnout neumím, sny jsou super věc. Držme se jich. Optimistické iluze jsou dobrá věc, to musíme přiznat. Vždycky je naděje!

Zde je ten test: http://www.fakty.cz/test-objevte-svoje-skryte-stranky

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 23. července 2015 v 20:18 | Reagovat

Moc pěkný článek, krásně se čte. :)

2 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 23. července 2015 v 21:32 | Reagovat

Hezky napsáno :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama