Srpen 2015

10.-13.8.2015

13. srpna 2015 v 20:32 | Smar :3 |  Deníčkování
Konečně se u nás zase dělo něco nového... V pondělí jsme měly se spolužačkou přespávačku opravdu za dlouhou dobu, no, a chtěly jsme tak trochu pokořit rekord. Nacpaly jsme se jídlem, pustily tři filmy (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Hotel Transylvánie, Sněhurka a lovec). U přestávek mezi nahráváním u jednotlivých filmů jsme hrály "Flašku s plyšákama". To byl jeden z mých velmi zajímavých nápadů.
Místo ale slíbené vodko-tequilo-modré-žraločice jsme si tam daly obyčejnou vodu z umyvadla, a díky bohu, že nám nebylo přes 18. I tak nám bylo z těch tří litrů šíleně blbě. Po troše snahy jsme usly až někdy po čtvrté, i když původní plán bylo probdít celou noc...
Ráno se teprve rozjela pařba. Snažily jsme se naučit divoké prase Squika, což je velmi úchylný plyšák, slušnému chování a pár plyšáků dostalo po chlastačce kocovinu. Tři se sbalili a nasedli do vytuněného teréňáku, na kterým si to přes Afriku a moře mašírovali rychlostí 838 km/h do Ria. Přitom jednoho z nich (zrovna toho, který se pořádně ožral jednou v životě) potom co se oženil s flaškou tequily (a tudíž měl dvojité manželství, ale manželka a syn mu nic neříkali) zavřeli do lochu a ti zbylí dva ho přijeli zachránit. A jak to skončilo? Leo měl v papírech jeden černý bod a Darren s Chivavou narazili do stromu a skončili v Brazilské nemocnici, ve které se nedokázali domluvit.
Dost šílené hry, nemyslíte?

Druhý den sezdál takvřelý, že po dvou hodinách nakupování v sousedním městě se mi udělalo zle. Chtěla jsem se jít okoupat k babičce, ale taťka navrhl, aby jsme se šli koupat na nedaleký rybník/jezero, teď nevím. Každopádně, byli tam jeho známí, jeden z nich se mnou prý rok chodil do školky. No na Rosťu bych si ani za boha nevzpomněla.
Rybník byl oproti mým temným vzpomínkám podivuhodně čistý a ryba se mi o nohu neotřela. Na mé poměry bylo přeplavání tam a zpět poněkud vyčerpávající, protože jsem v životě nebyla v hlubší vodě, než dva metry.
Mám předepsané plavání na křivý záda, ale nikomu se nikdy nechce a v hloubce půl metru u babičky se plavat ani nedá - a pak že je to z počítači! Nesedím tam jak prase! (Dřív možná, ale teď sedím docela rovně a snažím se, abych nepřišla do školy a opět: "Adélko, narovnej se!")


A dnes? Strávila jsem den ve vedru u skypu se strýcem a přes něj jsme se oba koukali na film :D Ale kvalita byla celkem dobrá. Každopádně pak jsem valila pro zmrzlinu do obchodu, protože to se nedalo. A větrák mi zabavila ségra.
Cestou zpátky po přikoupení nanuku a jogurtu jsem si spokojeně mašírovala domů na kole, když v tom uslyším hluk za mnou. Nechtělo se mi otáčet, tak jsem jela víc k okraji, a myslela, že je to kamion. A co mě předjelo? Polský tank! Měli jste vidět můj pohled... :'D
Každopádně - cítím, jak se prázdniny krátí a posledních šest dní se snažím užít co nejvíc a stihnout dočíst tu knížku a dodívat seriál. Poslední dobou to nějak flákám, a blog taky. Potřebuju pořádný režim, a pak se stihnout ještě učit. Potěš!
Od tábora ani nevím, co očekávat. Budou tam přehnaní knihomolové, lidi, co se tam dostali náhodou, nebo něco mezi tím? Kdo ví.
Jinak pro mě ještě jedna dobrá zpráva. Možná se dočkám jezdeckého kroužku - koně mám opravdu ráda (o tom více v budoucím článku jezdectví a koně), ale nikdy nebyly finance... Každopádně, můžu si tam dojet na kole, protože je to tak deset kilometrů odsud a prý zadarmo. Uvidíme, co se z toho vyklube.
Jinak budu určitě chodit do klavíru, už třetí rok :) Ale docela mě štve, že naše učitelka chce, aby většina chodila do matematického kroužku. Já bych to zavedla do normálních hodin a jednou za čas by se probralo něco zajímavého...
Jinak, přeju hezký zbytek dne! :)
WEED #26

6. srpna 2015 v 18:46 | Smar :3 |  WideoEveryEveryDay
Tahle písnička mi okamžitě padla do oka. Na začátku mi předehra připomíná několik znělek z počítačových her, to je oddechovka, a potom ta hudba i text. Za dlouhou dobu asi moje nejoblíbenější písnička... Nevím, jak to popsat, ale je prostě úplně boží!

https://www.youtube.com/watch?v=BfMqWFEMqEg

Our Last Night - "A World Divided" (Official Music Video)14 divných věcí o mně

5. srpna 2015 v 13:57 | Smar :3 |  Článkové tagy
1. Jaká je tvá přezdívka, kterou používá tvá rodina?
Mamka mi neříká nijak zvláštně, jinak tátova oblíbená je Adélossík. Sestra používá Johnny, Scott, moje druhé já... No prostě je to zajímavé. :D

2. Jaký máš zlozvyk?
Dřív to bylo kousání nehtů, ale teď jsem si koupila průhledný lak, který je úplně boží... Taky si ráda křupu klouby, a to jenom někdy, když si vzpomenu. Toho jsem se asi dva roky nemohla zbavit, ale teď je to celkem v poho.

3. Máš nějakou fóbii?
Těch je! Hmm... Fóbie z uklízení je u mě nová, potom ještě z bramborové omáčky a knoflíků, ale ta úplně nejzašitější v mé duši je fóbie ze šneků a slimáků a celkově všeho gumového a slizkého. Humus!

4. Jakou písničku si nejraději zpíváš?
Většinou ty, které jsou ve Weedu! :D Jinak hrozně ráda "Cool enough", "Lullaby for a princess" nebo "West coast".

5. Co tě dokáže vytočit?
Těch faktorů je hodně. Mám po mámě hroznou výbušnost. Stačí nepochopit to, co vám říkám. To stejné i s mojí mámou! JÁ-ZA-TO-NE-MŮ-ŽU-ŽE-SE-VY-JAD-ŘU-JEŠ-JAK-DE-MENT.

6. Řekni jednu věc, kterou děláš, když jsi nervózní?
Potím se, přešlapuju, dostávám křeče...

7. Na které straně postele spíš?
Převaluju se z levé na pravou, uprostřed nespím nikdy. Dobře se mi ale usíná, když ležím vpravo, ale ležím na pravém boku, takže koukám do dveří. Pak si dělám takový ovál z peřiny a dobře se mi tak usíná.

8. Jaké pití si objednáváš v restauraci/ v baru?
Fanta, Kofola, ledový čaj, Cappy...

9. Jaký byl tvůj první plyšák a jak se jmenoval?
Byl to hnědý velký medvěd v pyžamu, ale nikdo jsem ho nepojmenovala. Prostě to byl Méďa.

10. Jaké kosmetické pravidlo doporučuješ a sama ho provozuješ?
Pff... Asi žádné... Ale průhledný lak je JUST super!

11. Jakým směrem stojíš ve sprše?
Většinou vlevo od té sprchovací věci, někdy se ještě opírám o stěnu a kreslím na zamlženou průhlednou část Robbinka se srdcem :D

12. Umíš něco zvláštního se svým tělem?
Ohnutí všech prvních článků na pravé ruce se počítá? Takové drápky :D

13. Které je tvoje nej nezdravé jídlo?
Pizza, čína, smažák, hamburger... Klasika - smažené jídla jsou dobré, ale nezdravé a tučné! :'(

14. Jakou frázi nejčastěji používáš?
Skoro každý měsíc měním hlášku...
"Pravda," "Lol," "Podvraťák," Je to divný, ale všichni se u toho zasmějou :D
Poslední dobou taky "Allons-y" "Geronimo," a podobně :D

WEED #25

5. srpna 2015 v 11:20 | Smar :3 |  WideoEveryEveryDay
Jak jistě většina fanoušků ví, fenka Maggie, co vystupovala v několika Gogových videích, má štěňátka! Prý ten vrh mají "papírový" a jim vyšlo na jména takové blbé písmeno - U. Ale i na něj se dají vymyslet dobré jména! Mně se hrozně líbí Uriel, to je prostě andělské, a ještě bylo dobré Usher a Uršula... Štěňátka jsou moc roztomilá :)

https://www.youtube.com/watch?v=L8WpYs-rUnQ

Strážime šteniatka!


PS: Tu máte detailní fotku hlavy Stafordšírského bulteriéra (rasa Maggie).


100 věcí, na které se nikdo neptá

4. srpna 2015 v 21:02 | Smar :3 |  Článkové tagy

Spíš s otevřenými nebo zavřenými dveřmi?
- Zavřenými, ale když je vedro, je to spíš nevýhoda.
Bereš si domů šampóny nebo kondicionéry z hotelů?
- Nikdy jsem nebyla v hotelu.
Spíš se zataženými závěsy nebo žaluziemi?
- Je mi to jedno. Spíš ne, protože pak se ráno blbě vstává.
Ukradla jsi někdy dopravní značku?
- Ne. Nedá se prodat.
Používáš post-it nálepky?
- Ne.
Vystřihuješ si kupóny, aniž bys je použila?
- Ne.
Bylo by ti milejší, kdyby tě napadl medvěd nebo roj včel?
- To je těžká otázka, ale asi roj včel. Možná je to blbost, ale z medvědů jde větší strach a nechci být rozpáraná na kusy.
Máš pihy?
- Možná trochu, ale spíš ne.
Usmíváš se vždycky na fotkách?
- Nikdy. Vždycky je to neupřímný škleb, do kterého mě donutí. Lepší je fotit se přirozeně a nebo fakt se usmívat nenuceně. Proti slunci to nejde, pochopte to, a nesnažte se mě tak fotit!
Co tě nejvíc u lidí rozčiluje?
- Nepochopí srandu, naštvou se, když je nechápu, jsou arogantní, vzteklí jako moje máma, neupřímní, libují si v pomlouvání.
Počítáš někdy kroky při chůzi?
- Jen tehdy, má-li to nějaký účel.
Už jsi někdy stanovala?
- Ne.
Kdy jsi naposledy stanovala?
- Já jsem nestanovala!
Tancuješ někdy i bez hudby?
- Skoro nikdy netancuju, a jestli jo, tak si do toho broukám a nikdo mě nevidí.
Koušeš tužky?
- Ve škole z nudy někdy jo, ale jenom propisky.
S kolika lidmi jsi strávila tento týden?
- Máma, táta, sestra, teta, strýc, sestřenice, babička, děda - osm.
Jak velkou máš postel?
- Měřím 153 cm a když se přirazím na začátek, chybí mi tak 15 cm do konce postele. Na šířku je to jednoduchá postel pro jednoho.
Jaká je tvá písnička týdne?
- To se nedá takhle říct, to, co se mi líbí najdete v rubrice WideoEveryEveryDay (Weed).
Vadí ti, když kluci nosí růžovou?
- Ne. Ráda oznámím "Hele, kluk s růžovým tričkem!" ale neberu to jako že vypadá jako gay, ale spíš se snažím zapadnout mezi ostatní, kteří se bezdůvodně smějí. Jinak by se smáli mě.
Díváš se na kreslené filmy?
- Jasně, proč by ne? Animáky jsou boží.
Tvůj nejoblíbenější film?
- Mám na ČSFD deset oblíbených: Scott Pilgrim proti zbytku světa, Legenda o sovích strážcích, Avatar, Vetřelec, Vetřelci, Velká šestka, Ratatouille, Plán útěku, Interstellar, Na hraně zítřka, Strážci Galaxie... Ale nejvíc asi ti Vetřelci (oba) a Na hraně zítřka. Interstellar je hned na čtvrtém místě, Scott pátý, Strážci šestí, dál Avatar pak útěk, šestka, sovy a Ratatouille obsadil desáté místo.
Kde bys zahrabala poklad, kdybys nějaký měla?
- Stonehenge (Whoviani ví.)
Co piješ k večeři?
- To, co k obědu i snídani.
Do čeho si namáčíš kuřecí nugety?
- Kečup.
Tvoje oblíbené jídlo?
- Špagety s mletým masem a sýrem.
Na které filmy se můžeš koukat pořád a pořád se ti líbí?
- Takto byl vyzkoušen pouze film "Jak vycvičit draka", kterého bych do oblíbených hodila spolu s dvojkou a "Na vlásku", ale to se tam nevešlo. Jinak ten film jsem si pustila sedmkrát za sebou a pořád mě bavil.
Koho jsi naposledy políbila?
- Robbieho.
Byla jsi skautka?
- Ne.
Nechala by ses nahatá vyfotit do časopisu?
- Já jsem tak škaredá, že by mě tam ani nechtěli... Důvod, proč na blogu nezveřejňuju svoje fotky.
Kdy jsi naposledy napsala dopis na papír?
- Jé, to je hezká historka! :D To bylo úplně nejlepší! S kamarádkou jsme kreslily takového slovního hada. Každé slovo muselo posledním písmenem navazovat na druhém. Takhle jsme udělaly hada až do tvaru kondomu. A to nejlepší, co nás napadlo bylo to, že jsme vzaly obálku, psaly tam kraviny jako její jméno a za to junior (protože její mamka se jmenuje stejně), adresu a do horního pravého rohu jsme nakreslily obdélník s krávou a připsaly deset korun. Hodily jsme to na poštu, protože tam není známka, tak jsme myslely, že se jí to nepošle. A co jsme se v pondělí nedozvěděly - jí to fakt došlo! :'D Pak mi to řekla, a já jsem byla úplně vyjevená. Prý jí bylo trapně. Já jsem se jí nedivila. Naštěstí to její mamka brala jenom jako srandu. Díky bohu - sice mám v pověsti vroubek, ale když si představím, jak mi to líčila:
*Její mamka se na to dívá.*
"Kdo ti to poslal?"
"No kdo jiný! Adéla!"
"Aha..."
Samozřejmě mě prokoukla, a to jsem se ani nepodepsala. Takže dobrý. Asi budu padělat známky!
Umíš u auta vyměnit olej?
- Ne.
Už jsi někdy dostala pokutu za rychou jízdu?
- Ještě nejsem plnoletá a nemám řidičák, takže klídek!
Už ti někdy při jízdě došly pohonné hmoty?
- Já-nemám-osmnáct!
Oblíbený sendvič?
- Nejedla jsem sendvič.
Nejlepší jídlo k snídani?
- Kromě vánočky, lupínků, koblihů nebo jogurtů a tak jsem nikdy nejedla nic mimořádného.
Kdy běžně chodíš spát?
- Ve všední dny školního roku musím v devět, o víkendu v deset, přes prázdniny v jedenáct, ale stejně chodím ve dvě.
Jsi líná?
- A..
Za co ses jako dítě převlékala na karneval?
-Princezna, čarodějka, karkulka...
Jaké je tvé znamení v čínském horoskopu?
- Koza ve znamení vody.
Kolik jazyků umíš?
- Pořádně 1. Částečně 3.
Odebíráš nějaké časopisy?
- Ne.
Lego vs. pexeso?
- Pexeso. Nostalgie.
Jsi tvrdohlavá?
- No, většina věcí mě jednou přejde.
Lucie Bílá vs. Gabriela Gunčíková?
- Obě!
Dívala ses někdy na mýdlovou operu?
- To je sakra co?
Máš strach z výšek?
- Ne, ale někdy se bojím, že spadnu.
Zpíváš si v autě?
- Ne, protože se mnou někdo jede.
Tancuješ v autě?
- Ani se tam nepostavím a vrtět se jako dement nebudu.
Už jsi někdy použila střelnou zbraň?
- Vzduchovku.
Zpíváš si ve sprše?
- Yup. MOVE, BABY, MOVE, BABY, I'M IN LOVE! (Pište do komentářů, co to je.)
Kdy sis naposledy nechala dělat portrét od fotografa?
- Od fotografa? Nikdy. Na pas mě fotil automat a to asi před měsícem.
Zdají se ti muzikály kýčovité?
- To záleží na celém kousku.
Jsou pro tebe Vánoce stres?
- Občas z nevysvětlitelných důvodů ano.
Už jsi někdy jedla ponožky?
- Ráda je fetuju, ale jíst? Fakt ne. :D
PS: Aha, pirožky :D Já že ponožky! :'D Nevím, co to pirožky jsou.
Tvůj oblíbený ovocný koláč?
- Nejím koláče.
Čím jsi chtěla být jako dítě?
- Tanečnicí.
Věříš na duchy?
- Jasně.
Už jsi někdy měla pocit deja vu?
- Přes školní rok každý třetí den.
Bereš denně vitamíny?
- Ne.
Nosíš pantofle nebo bačkory?
- Pantofle.
Nosíš župan?
- Ne.
V čem spíš?
- Vršek a spodek.
První koncert?
- Žádný.
Tesco, Kaufland nebo Billa?
- Kaufland.
Nike nebo Addidas?
- Od Niku jenom boty, zbytek i s voňavkama beru od Addidasu. Takže Aďásek.
Brambůrky nebo křupky?
- Brambůrky, ale v podstatě je mi to jedno.
Buráky nebo slunečnicová semínka?
- Ani jedno jsem nekoštovala, takže asi buráky.
Už jsi něco slyšela o skupině Tres bien?
- Ne.
Jaké povolání by měl mít tvůj budoucí partner?
- Takové, aby měl čas i na mě.
Umíš srolovat jazyk?
- Ne.
Už jsi někdy vyhrála v soutěži slabikování?
- Nikdy jsem se ani neúčastnila.
Už jsi někdy plakala radostí?
- Ne.
Máš nějaké gramofonové desky?
- Ne.
Máš gramofon?
- Ne!
Zapaluješ pravidelně kadidlo?
- Kadidlo ani nemáme.
Už jsi někdy byla zamilovaná?
- To podle mě pořádně ani láska nebyla.
Čí koncert bys ráda viděla?
- Kohokoliv, jehož písničku mám v oblíbených...
Na jakém koncertě jsi byla naposledy?
- Na žádném!
Studený nebo horký čaj?
- Jenom studený.
Čaj nebo káva?
- Zatím čaj, kafe je na mě moc hořký a horký.
Gumoví medvídci, nebo čokoláda?
- Čokoláda, protože nesnáším všechno gumové, slizké a natahovací! (No, žvýkačky jakštakš poberu.)
Umíš dobře plavat?
- Mám malou výdrž, ale plavat umím.
Umíš zadržet dech bez zacpání nosu?
- Jo, ale to nemůžu dělat kotrmelce.
Jsi trpělivá?
- Nevím, asi moc ne.
DJ nebo skupina na svatbě?
- Obojí!
Už jsi někdy vyhrála v nějaké soutěži?
- Ne. Nikdy.
Už jsi byla na plastické operaci?
- Ne.
Černé, nebo zelené olivy?
- Olivy jsou hnus.
Umíš plést nebo háčkovat?
- Částečně háčkovat...
Ideální místo pro krb?
- To je blbá otázka! Jakékoliv!
Chceš se vdát?
- Yep!
Pokud jsi v manželství, jak dlouho?
- Niesom.
Do koho jsi byla na střední škole zamilovaná?
-Ne-cho-dím-na-střed-ní.
Vynucuješ si někdy věci pláčem nebo vztekem?
- Pláčem, ale prd to pomůže.
Máš děti?
- Ne.
Chceš děti?
- Nevím.
Tvoje oblíbená barva?
- Nejvíc zelená a žlutá, pak fialová a jakákoliv modrá, i do tyrkysova.
Chybí ti právě někdo?
- Ne.
Nějaká školní příhoda?
- Těch je tolik! Ale když si na něco vzpomenu, tak to sem hodím...

Mazlíček

4. srpna 2015 v 19:28 | Smar :3 |  Článkové tagy

Jaký druh?
- Andulka (mutace)
Jméno?
- Robbie
Jak k němu přišel?
- Hledali jsme jméno na příponu -ie, původně to měl být Eddie, pak Freddie, no, vyšel z toho Robbie, to je nejhezčí :3
Holka/kluk?
- kluk
Jak dlouho ho máš?
- V říjnu to budou dva roky.
Jak jsi k němu přišla?
- Na burze byl chudák narvaný s pěti bratříčky a korelou v mini přepravní kleci. Vypadal trošku zuboženě - vzala jsem ho. Měl špatný zadeček a drápek, peří se mu spravilo. Je z něj krasavec :)
Jak je starý?
- Za 16-20 dní zhruba bude mít druhé narozeniny.
Jaké má vlastnosti?
- Je hravý, co se týče létání je strašně líný, rád se pusinkuje, ožírá domácí úkoly, ale rád se hladí, skáče a dělá bordel se zvonkem a houpačkou když se vzbudím...
Co pro tebe znamená?
- Důvod, proč se někdy nezavraždit, nebo proč poslouchat mojí mámu. Když nic nepomůže, je to můj smysl života. Kdybych umřela, kdo by se o něj staral? Měl by ho rád? Venčil by ho každý den minimálně hodinu s láskou? Znamená pro mě VŠECHNO.
Jeho přezdívky?
- Fufík, malý dinosauřík, ťunťa, Williams, kutidlo... :'D
Kde bydlí?
- U mě doma v klícce, ale jako jeho trvalé bydliště prosazuji pokojík. Nejradší spí na připínacím kolíku na větvičku mimo klec.
Chodíš s ním na výstavy?
- Ten nemá ani kroužek. Nevím ani jak to tam chodí, a jestli by měl šanci. Pro mě je ale nepřekonatelně nádherný :)
Zničil už něco?
- Posral prostěradlo, ohryzal můj domácí úkol a dále se jeho hovínka ocitala na zdi, na mém oblečení, na skříních...
Co se vám přihodilo výjimečného?
- Výjimečný okamžik je jakýkoliv, když jsme spolu.


Jedno slovo

4. srpna 2015 v 19:14 | Smar :3 |  Článkové tagy
1. Tvoje vlasy?
- Hebké :3
2. Oblíbená věc?
- Klavír
3. Sen z minulé noci?
- nevím
4. Oblíbené pití?
- džus
5. Vysněné auto?
- jakékoliv
6. Místnost, ve které se nacházíš?
- pokoj
7. Tvůj strach?
- slimáci
8. Co bys chtěla být za 10 let?
- bohatá
9. S kým jsi strávila včerejší večer?
- Robbie
10. Co nejsi?
- krutá
11. Poslední činnost, co jsi dělala?
- Robbie
12. Co máš na sobě?
- špínu
13. Tvoje oblíbená knížka?
- Demonata
14. Poslední, co jsi jedla?
- oplatek
15. Tvůj život?
- boj
16. Tvoje nálada?
- mírumilovná
17. Tvé léto?
- zlo
18. Kdy ses naposledy smála?
- včera
19. Nejoblíbenější víkendová činnost?
- blog
20. Tvůj počítač?
- asus
21. Pivo?
- frisco
(nejsem plnoletá, pardon)
22. Zima?
- božstvo
23. Dovolená?
- uuurgh!
24. Na tvé posteli?
- hovno (Robbie...)
25. Láska?
- nepravá

Dobrá nálada, emoce

4. srpna 2015 v 18:50 | Smar :3 |  Témata

Po pokecu a sborovém zpěvu s Robbinkem se mi zachtěl napsat takový článek jako "Pokec u kafíčka" a vmísit do toho i téma týdne a takové aktuální věci. (A ty, Robbie, ty bys mi mohl přestat ozobávat nos.)

Téma týdne - "Emoce a jiné nesmysly". Ti správci se nás snad snaží vyprudit? Vážně? NESMYSLY? Emoce vám můžou zvýšit chuť do života, ale díky nim můžete propadnout i do emocí. Emoce jsou jako dobré, tak špatné. Můžete se smát, cítit dobře, brečet, být na dně. Kdyby nebyly emoce, jsme jen chodící stroje hledající smysl života. Když si prožijete trauma, život vás pošle jinou cestou. Bez pocitů by nevzniklo nic kreativního! I z blogu můžete poznat náladu autora...
Poslední dobou jsem díky volnému času šťastná, mám své cíle. Začínám se na školu těšit, ale zároveň se jí bojím. Může to být fajn, ale zároveň se můžeme dostat do maléru, jít na něco co mě nebaví, něco nepochopím, zhorším si známku, přestane mě to bavit a úplně ze všeho nejvíc se bojím nedostatku volného času. Úplně bych zakázala domácí úlohy. Když se někdo učit potřebuje, tak se naučí. Domácí úkoly jsou debilovina, upřímně. Díky nim se mi zdá škola ještě víc otravná.
Potom jsou tu projekty, které bych možná i schválila, ale úplně to nejhorší, z čeho mám trauma jsou matematické soutěže. Sice jsem se díky jedné dostala na tábor, ale to znamenalo celý den neustálého přemílání vzorců, možností a podobných hovadin. Uvažuju, že se do toho příště nezapojím, ale naše učitelka nás cpe všude. Dobře, chce nás něco naučit, ale já nedokážu odmítnout. Je to velice hezké, i ty odměny, ale rozhodně se to nerovná námaze. Za to bych si s dovolením představila něco kapku jiného.
Celé hodiny, pomalu neschopná vyvenčit Robbinka mě přiváděly k šílenství. Vím, jsem divná, ale mám z toho noční můry.
Celkově, život přináší spoustu nočních můr a traumat, jako například špatné zážitky, chyby, které se více vryjí do paměti, ale nemůžeme zapomínat, že jsme někdy i prožili více toho hezkého. Držet se naděje je to nejlepší, co můžeme v dnešním nespravedlivém světě udělat. A jak je nespravedlivý! V jiných zemích to chodí jinak, některé jsou tak bohaté, že občani nemusí dělat vůbec nic a radostně se buď povalují nebo jezdí po světě, v jiných je plat dobrý, ale pracovat se musí (tyto země jsou nejlepší), v dalších, jako je Česko si vyděláte tak na jídlo a zaplatíte vodu, elektriku a plyn a pokud nemáte známé (Můžete mít i výšku a stejně skončíte na pracáku, pokud jdete na kreativní obor je to snad ještě těžší se vůbec prosadit. Řekněme to takhle - když už si myslíš, že jsi výjmečný, najde se někdo, kdo to umí líp. VŽDY.) a jako poslední kategorie by byly chudé země, kdy nemají ani na jídlo. Svět. Největším prožitkem má být přežití. Někdy si myslím, jako by měl být život jen o tom utrpení. Když je mnoho utrpení, chceme volno a radost, a jakmile je víc toho druhého, toužíme po dobrodružství. Proč je vlastně svět takový? Ale teď se podíváme i na tu světlejší stránku, nebo-li bílé políčko šachovnice.
Nevím, jak mám pocit jako dobrá nálada definovat. Pokud se z něčeho těším, mám příjemný pocit v žaludku. Většinou je to právě sledováním videí na youtube nebo hraní her, teď zrovna masivně pařím koně, někdy z nich mám dokonce pocit, že bych natáčela videa a nemůžu se jich nabažit. Vím, že je to naprostá blbost, ale nechci se toho pocitu zbavit. Někdy mě zaplavuje blaho jen z prohlížení kartiček koníčků, dělání nostalgických věcí nebo obyčejné čumění na telku. (A nebo psaní s kamarády.) Ale jak mě někdo z toho transu vyruší, pocit zmizí, a to aspoň na nějakou dobu. Připadá mi to jako hypnóza. Někdy mám dobré pocity i z NEŠKODNÝCH rebelií, například noční gambling na počítači a nebo zakázaná televize.
Teď, když jsou prázdniny, mi zbývá jen několik cílů a potom budu mít úplné volno. Ještě mi chybí přečíst pár knížek a dodívat Doctora Who, ale toho se nezbavím, protože hned na podzim vychází nová série. Celkově, pak si uklidím v pokoji, pohraju se s plyšákama (prý jsou umělci děti navždy - nechci se za umělce považovat, ale, no... prostě jsem dítě, a pravdy je na tom víc, než se zdá a to i věkově.) a potom cítím v břiše takový hřejivý pocit, jako že mi nic nechybí. Celkově nemám teď vůbec žádné starosti kromě shánění dárku pro kamarádku, která má v pátek narozeniny. Možná pojedu do města dnes, možná zítra. Budu si tedy dál užívat života a žít v nevědomosti, která je někdy milosrdnější než vědění. Ani si nebudu kazit iluze a budu se snažit do všeho vrhat s dobrou náladou.
Jinak na závěr, přeju vám hezký den, s nikým se nehádejte a každý den se pokuste prožít, jako kdyby byl ten poslední!

PS: Tohle s tématem nesouvisí, ale víte, co by jste mohli zkusit? Skoro pod každým článkem je nějaká anketa, tak ji nezapomeňte rozkliknout ;)

1.8.2015

4. srpna 2015 v 15:05 | Smar :3 |  Deníčkování

V sobotu jsme byli v Kroměříži - ne v blázinci. Ostatně, nechci to pomalu ani nikomu říkat, protože přesně tohohle by si všichni dobírali a mě se opravdu nechce každému zvlášť vysvětlovat, že na zámku a v zahradách...

První jsme si koupili vstupenky do květinové zahrady a rotundy. V zahradě byly nádherné obrazce z keřů a květin spolu s dvěma bludišti, dvěma velkými fontánami i s takovým jakoby rybníčkem, dva kopce, skleník...ně, a tak. Tak jim dám odkaz, ať si to přečtou tady a je hotovo.
Trochu mě mrzí, že jsme nestihli jít na altán kousek za tím skleníkem, stejně jsme se o něm dočetli až v obrazárně. Dál jsem si vyšla hned dvakrát na kolonádu, na které šíleně foukalo, ale rozhled byl nádherný. Pár fotek, kde jsem seděla na zábradlí se moc nepovedlo, protože jsem měla vlasy v ksichtě a den před tím jsem spala ve stejném účesu, ale psst, nešlo to moc poznat.
Pod kolonádou (nebo v) se tyčilo snad celé římské božstvo. Myslela jsem, že jsou řečtí, ale jakmile jsem si přečetla hned první cedulku, bylo to jasné. Poznala jsem z celé řady jen pár - Mercurius, Venus, Flora, Sybilla a tak podobně.
V rotundě bylo malé p
ozlacené kyvadlo s bohatou historií, kterou jsme se mohli díky zaplacené prohlídce dozvědět. Funguje to na principu, že je zavěšené tak, že se nehýbe. Tudíž se kýve pořád stejně. Ale Země se otáčí, takže i když se kyvadlo pohybuje stejně, čára se za hodinu může odchýlit i o více, než deset centimetrů.


Tu máte jeho animovaný pohyb... (Wikipedie.)
Potom jsme jeli na zámek. Než jsme šli dovnitř, stavili jsme se opravdu v dobré čokoládovně. Měli snad všechny druhy čokolád, dokonce na výběr s "obalem" buď hořkým, mléčným nebo bílým. My jsme nakoupili marcipánový, s bílou čokoládou, kávový a tři nugátové s hořkou čokoládou pro mě. Já celkově jinou jak hořkou, mléčnou, pralinkovou a nebo možná i trochu oříškovou nejím, a to jsem čokolády milovník. (Jen bych to neměla přehánět.)
Zámek měl dvě patra a byl obrovský. Úplně mě uchvátila herna, nebo-li také lovecká mistnost, kde v sádrových hlavách jelenů/srnců bylo zasazeno pravé paroží. A některé kusy byly opravdu velké!
Vždycky jsem chtěla mít doma nějaký parůžek, třeba, jako moje sestřenice. Moje oblíbená zvířata jsou především všichni ptáci, koně, srnci, jeleni, daňci, vlci a psi.
Potom bylo několik dalších místností, plných pozlaceného nábytku a nádherných skleněných lustrů. Prý ten v růžovém salonku má být nejhezčí, ale tedy pardon, ten mi připadal takový nejvíc divný. Ale jako každý mě uchvacoval tím leskem. Chudáci uklízečky.
Ale úplně nejvíc mě zaujaly knihovny. Ta nová, tam bylo méně knih, ale uprostřed stál klavír i s hratelnými notami (špatně to šlo přečíst, ale pořád se to dalo) a asi dvaceti pěti tisíci svazky knih, pokud si dobře pamatuju. Škoda, že se v jazycích nevyznám tak dobře, abych mohla číst knihy v němčině a latině.
A potom ještě velká knihovna - tam jich bylo fakt hodně. Ve dvou takových ohrádkách stály čtyři glóbusy. Na jedné půlce normální, zeměpisné a na té druhé se souhvězdími. Nedalo mi to, a musela jsem se trošku předvádět při jejich překládání. Zlatý Fairy Tail.
Potom jsme museli obejít celý zámek znova, aby jsme se dostali do té obrazárny. Byly tam tucty obrazů, některé teda byly vážně divné (hlavně ty Madonny s obrovským čelem a děcka s dospělými výrazy) a někteří autoři si libovali v malování mrtvých ptáků. To mě trochu pohoršilo :D
Konečně jsme přišli k tomu obrazu, kvůli kterému s námi jela moje sestra. Apollo trestá Marsya. No, nechtěla bych být stažená z kůže za to, že jsem prohrála v hudebním souboji. (Ten obraz mi připadá hrozně symbolický a nádherný, dokonalost sama.)
Na závěr jsme se prošli v podzámecké zahradě a já jsem se nejvíc zastavovala u velké voliéry s andulkami, korelami a kanáry. Znáte mě.
Na to, že nejsem na bezúčelné schození zahradami, pózování proti slunci s umučeným výrazem a poslouchání nekonečné historie se mi výlet velmi líbil, doporučuju i ostatním. (Jenom ta obrovská bolest nohou z těch papučí v prvním patře zámku je nesnesitelná.)
PS: Úplně všechny fotky na blogu, pokud jsem k tomu něco nenapsala jsou z internetu, jup? Tyhle nejsou výjimkou, protože ty naše se sem jaksi záhadně nedají nahrát.


1) Květinová zahrada s rotundou, výhled z kolonády.


2) Zámek, výhled z podzámecké zahrady.


3) Druhů čokolády v té prodejně bylo víc, ale úplně vpravo dole poznám mléčný nugát a ty dvě kostky z kávovým zrnkem uhodnete příchuť.

A na závěr? Můžete se na náměstí stavit v restauraci Vodní meloun, mají tam výborné vepřové s dijónskou omáčkou a ke každému jídlu dávají meloun, jak již název svědčí. To bylo tak dobré, že jsem si nechtěla chuť kazit ani zmrzlinou...

Hezký zbytek dne a pardon, že to přidávám tak pozdě, ale znáte to - když nemám chuť na psaní, tak prostě nepíšu! :)
To v pravo nejsem já :D

WEED #24

4. srpna 2015 v 14:17 | Smar :3 |  WideoEveryEveryDay
Jako zhruba každé tři dny objíždím celé kolo mých odběrů. Stejně jsem ale vybrala starší video... Marzia chová doma dva Axolotly mexické, Billyho a Clinta. Jsou opravdu hrozně roztomilí, ale je to vzácný, ohrožený a pravděpodobně drahý druh. No, a ještě shánět finance na jejich péči! Kdybych na to měla, tak si je pořídím!
Tu máte takové informační video o Axolotlech...

https://www.youtube.com/watch?v=nr8JSdg3-UA

AXOLOTLS | Basic Info & UpdateWEED #23

3. srpna 2015 v 17:54 | Smar :3 |  WideoEveryEveryDay
Tak jo, doporučuju už trochu pozdě, ale po vydaném článku "Youtubeři" jsem si řekla, že vám sem dám tedy jednu písničku od Slzy. No, zatím je mají tedy dvě, ale já vám sem dám tu novější. Pro mě je to dost chytlavé, příjemné a konečně česká/slovenská písnička, která se dá poslouchat dlouho a nezačne to být otravné.

https://www.youtube.com/watch?v=4rE3z99GXfg&list=FL0EE2GQPZoS6EIBfNdRCw0A&index=26

Slza - CelibátMy horse

2. srpna 2015 v 22:14 | Smar :3 |  Recenze (možná)
My horse je hra na android. Když už máte rádi koníky jako já, můžete si na android stáhnout tuhle hru. Zabaví. Taková klasika. Dostanete koně, můžete ho trénovat, vyhrávat závody, starat se o něj, vydělávat peníze, koupit si lepšího s lepším vybavením a lepší krajinkou a samozřejmě to úplně nejlepší je za diamanty, které se velice těžko vydělávají, nebo si je prostě koupíte.
Hraju to zhruba tak párkrát do měsíce, záleží na baterce v mobilu, ale nehodlám to nikdy mazat. Pořád mám co plnit, jenom ty dvanáctihodinové odstupy u získávání energie nebo peněz znudí. Taky si moc nedali práci z jezdcem. Máte tam na výběr tak 3-4 košile a 3 saka na závody, jediný účes ve třech barvách, a když už chci být teda blond, tak to vypadá, že mám na hlavě hořčici, takže jsem zůstala u brunety. Aby hra nebyla rasistická, dali tam pár barev pleti, ale to je všechno. Skoro nerozeznáte ženskou od chlapa.
Zdá se mi, že žebříček a profil jsou tam dost špatně a nepřehledně udělané a mise většina lidí neplní, jinak je to příjemná hra, kterou pustíte, když se nudíte. Tuto hru mám fakt ráda, ale ty nedostatky...
Hodnocení: 5/10


WEED #22

2. srpna 2015 v 19:26 | Smar :3 |  WideoEveryEveryDay
Tu je moje dřívější vyzvánění! Možná si ho tam dám znovu, protože teď nepoznám, čí mobil zvoní. Celkově tohle se mi dost líbí a je to už taková nostalgická záležitost. Od Netskyho najdete i více slušných děl, které se hodí na zvonění - většinou skoro žádná předehra a je to dost hlasitý.

https://www.youtube.com/watch?v=G3CqZQwxXVM

Netsky - Wanna Die For You (Ft. Diane Charlemagne)WEED #21

1. srpna 2015 v 0:10 | Smar :3 |  WideoEveryEveryDay
Nedávno jsem u sestry narazila na tuhle písničku. Musím se přiznat, že jsem vždycky zpívala "Cool a North". Tak nic. Dřív jsem ji brala jako takovou neviditelnou, ale teď jsem na ni narazila znovu a utkvěla mi v hlavě a skončila v oblíbených. Nemám k tomu co moc dodat, je to takový tajemný kousek!

https://www.youtube.com/watch?v=U_hyzmm35TY&index=1&list=FL0EE2GQPZoS6EIBfNdRCw0A

Spada & Elen Levon - Cool EnoughPlague inc

1. srpna 2015 v 0:05 | Smar :3 |  Recenze (možná)
Tohle je hra na android i na počítač, já teda hraju na mobilu, ale jenom občas. Hrajete za nějakou nemoc, zpřístupněnou od začátku máte bakterii, potom máte různé viry a tak. Můžete si tuto nemoc modifikovat, to je taky za peníze. Tahle hra je na to dost náročná, vyplatí se rovnou koupit plnou verzi.
Nicméně - můžete si zvolit, kde vaše již pojmenovaná nemoc začne působit. Podle mě je nejlepší místo třeba Amerika, Čína, Egypt nebo Velká Británie, protože mají hodně letišť nebo přístavů. Když si v nabídce za vydělané DNA koupíte nějaké roznašeče (voda, vzduch, ptáci, skot, komáři, krev...) bude se rozšiřovat rychleji.
Potom jsou tu příznaky - jaké si koupíte, taková vaše nemoc bude. Já mám v oblibě zvracení, kašlání, selhávání orgánů a hlavně srdce a potom paranoiu a šílenství. To by mělo zabít určitě. A to je cílem hry - vyhubit celou planetu. Dávala bych si ale nejvíc pozor na zákeřné Grónsko.
Jako poslední je tu "obrana". Např. proti chladu, teplu, lékům, bakteriím... Vědci totiž pořád vyvíjejí lék a ta rychlost se odvíjí podle obtížnosti vaší hry. Na lehkou a střední se to dá, ale těžkou jsem ještě nedohrála. Já vím, jsem lama.
Tahle hra se mi zdá inteligentní, dobrá na angličtinu, kterou mám všechnu vypsanou do svého slovníčku. Pokud si ale nebudete kupovat nějaké scénáře, tuhle hru zapnete málokdy, protože se v podstatě opakuje to stejné.
Hodnocení: 8/10