Prosinec 2015

Heštég 5 - Ferdinand konečně otevřel

30. prosince 2015 v 17:16 | Smar :3 |  StarStableOnline

Těšila jsem se, že konečně dají nové zbarvení islandů (já vím, že do Epony nemůžu, ale těšila jsem se za ostatní) a oni tam dají jenom nové ohňostroje -_- No, ale aspoň se otevřel Ferdinandův a Eddiin (hej, tak toto neviem ako mám po česky napísať) market s konmi, který je tento týden hned vedle Stevovy farmy, kde mám aktuálně homestable.
Questů bylo tak pět, maximálně deset a konec. Ale reputace, tak ta vyběhla rychlostí světla! Páč jeden úkol se rovná tak 200 bodům do reputace.
Hned ráno (nebo po obědě) už jsem měla nový úlovek. Tak jméno jsem vybírala hoooodně dlouho!

MorningDesire ♂ - American Paint Horse (starší model, ale mně se snad líbí víc, než ten novej) Tobiano, v překladu jeho jméno znamená "Ranní touha". Přišlo mi to vtipné, tak proč tak nepojmenovat koně? Původně to měl být EveningDesire alias "Večerní touha", ale ranní, to, to je prostě... eh... :'D


Jak můžete z obrázku vidět, zaplatila jsem si "Lekci na vodění koní". Vypadá to hezky, ale nevím, kdy to budu používat. Ale já jsem si to koupit prostě musela! <3 Ale 135 SC je moc... Proč ne třeba 75, jako je to u přespávání?
Pokračovala jsem story questy, ale ty dneska byly JENOM 3. Ugh. Ty Vánoční mě naopak dopálily, protože mi spadl internet a musela jsem je dělat znovu.
Pak jsem pochytala slepice a zjistilo se, že Tristan je ukradl, tudíž dáme vztah Isolde a Lokeho znovu dohromady. No, první musím najít strom v Greendale.
Potom jsem šla nakupovat dál, protože už jsem měla lvl 10...

FarCry ♂ - Další kluk do sboru, palomino arábek. Myslím, že má dost hojné jméno, ale protože v rodině hrajeme s tátou hru FarCry (střílečka se zmutovanýma obludama) tak jsem ho vybrala jako nostalgii. Jako občas si zahraju i já sama, ale to není ono a táta nemá čas.


Jak si můžete všimnout, z mých zatím koupených koní je každý z jiného místa a každý "zhruba" jiného zbarvení a plemena. Jedinou výjimkou jsou Shirové, ty mám dva, ale jeden je z Paddock Islandu a druhý z Fort Pinty a mají jiná zbarvení. Je to taky jedno z mých nejoblíbenějších plemen koní.

Tu můžete vidět Vánoční quest, kdy jsem měla hlídat Angusovy děcka:


Tu jsem udělala fotóó, když jsem se nudila při čekání na ferry...


A tu mě šíleně nas*al BUG, kdy jsem slézala u koně na daily úkol se sáněmi. Dvakrát jsem se propadla, jednou jsem musela jít pěšky zpět od Stevovy farmy a po druhé jsem spadla na zem a znova vylezla na hradby. Pak už to naštěstí šlo... :D


To je pro dnešek všecko a poblinkaným příkladům zdar! (To pochopí jen moji spolužáci.)

Heštég 4 - Hafo questů

29. prosince 2015 v 14:48 | Smar :3 |  StarStableOnline
Ahoj, ahoj, ahooj! Dnes se na mě vyvalilo tolik questů a později tolik "čekání na další den", že by se z toho člověk posjal. Stihla jsem odemknout skokanskou trať na Paddock Islandu, no skákat to se Smaragdem (Shire) bylo opravdu peklo. Rozhodla jsem se, že mu nechám ty culíčky.
Taky jsem odemkla a vyřešila jeden z dlouhých vedlejších úkolů, což jsou ztracené slepice a dalo mi zabrat, než jsem našla stopy ve stáji a v květináči. Jenom je mi trochu líto Lokeho a Isoldy, že jsem jim rozbourala vztah a pravděpodobně mě asi nebudou mít v lásce.
Dokonce jsem začala dělat story questy a potkala jsem naši starou známou Alex, jenomže Tin-Can je pravděpodobně někde fuč. Hm. Ale později se najde. Snad a ještě k tomu Justin se Sabine nám odjeli na kontejneru...
Následovalo pokračování Vánočních úkolů, což bylo dozdobení stromku, nošení cukroví Mariovi, u kterého jsem nemohla najít cestu do observatoře a také stavění sněhuláků.
A hodně času jsem strávila ve Winery, jak už jen kvůli příběhu, tak tam bylo hodně úkolů a nová, šílená trasa. Hlavně mě dopálila překážka za keřem. *clap clap*
Málo lidí tam má homestable. Přemýšlím, že sem tam možná přestěhuju. Ale!
Zrovna jsem potkala Natku a Tanju, alias převážně SSO youtuberky, které sleduju. Tak jsem si vyfotila selfie!A nakonec jsem si koupila nové sedlo a uzdu, pěkně do modra, a přidalo mi to trochu Swiftness navíc. Myslím o 3?


A to je stručně o dnešku všechno. Mějte se!

Heštég 3 - Bujný trojden

28. prosince 2015 v 23:03 | Smar :3 |  StarStableOnline
Dnes, (taktéž včera a předevčírem) jsem toho stihla opravdu hodně. Zahráli jsme si na proradnou penězochtivou svini s Mrs. Drake, zvýšili reputaci v Jorvik Stables a našli Hermana, zpřístupnili Barončin závod, vyčistili, nakrmili a napojili koně ve všech stájích, splnili všechny daily úkoly spolu s Vánočními a vyzvedli několik dárků od Santy...
Ale jeden úkol mi vrtá hlavou. Zkusím se po něm mrknout na internetu.

...o půl hodiny později...
Výborně! Felixovi jsme pomohli najít poklad a Elizabeth jsme přinesli sníh spolu se zlatou hvězdou s Valedale.

Mno. Moorland je sice taky velmi dobrá spojka, ale prostě nechtěla jsem mít bejvák tam, kde jsem ho měla i před dvěma lety, tak jsem se přestěhovala jen o píď dál, no kam jinam, než ke Stevovi. Já vím, že je tam prostě skoro každý, ale můj notebook to vydrží, a přece jen, tolik času tam netrávím. Můžu se přece kdykoli přestěhovat!

Myslela jsem si, že poníkovské hřívy jsou hezké, ale stejně jsem vzala méďu ke kadeřníkovi a vypadá mnohem líp.

A taky poslední bod programu - když už děláte takové hafo questů, váš level se kapku zdvyhne! Teď jsem 8 a od něj můžu koupit co? Andaly, sport fríse a shiry. A už to víte!
Půjdu popořadě, jak jsem je koupila...

BrightCrescent ♂ - Bílý andal, s vlnkovanou hřívou a ocasem. Nejdražší ze všech andalů, za 990 SC, koupený v Silverglade EC. Původně jsem chtěla koupit palomina... Ale co, stovku si klidně připlatím.
GuardianEagle ♂ - Šedý sportovní freezy, který má úžasné nohy s proužky jak u pravěkých koní. Stál 890 SC, koupený v Jarlassonově farmě.
RoyalSpirit ♀ - Dapple gray shire, její jméno možná není zrovna holčičí, ale mám pro ni krásnou přezdívku - Romanka. Tak se zrovna jmenuje moje starší sestra! No, a Royal se jí docela podobá. Ty oči maj společný. Stála 949 SC, koupená hned vedle od Eagla, na Paddock Islandu.
EmeraldChaser ♂ - Tmavě hnědý shire, můj malej zaprděnej Smarágdek. Za 949 SC z Fort Pinty. Koupila jsem mu drezurní culíčky, ale nevím, jestli mu je nechám. Zase nechci utrácet peníze navíc a u jeho hřívy vypadají dobře obě varianty. Kdyby to bylo akutní, vrátím mu jeho původní.


Heštég 2 - Zmatky v orientaci

25. prosince 2015 v 8:50 | Smar :3 |  StarStableOnline
Dnes (a nějakou částí ještě včera) jsem si teda poprvé zahrála. Hned se na mě vyvalilo hafo úkolů, které šly ale ještě hezky splnit. Nejvíc mě asi dopálil kýbl s vodou při stavbě mostu, do kterého prostě nešla napustit voda ze studen, umyvadel, no, všeho kolem a pak na tom mostě uvidím hadici. Skvělé!
Potom jsem měla šílené zmatky v orientaci a porovnávala znatelné rozdíly zpracování na jednotlivých místech. Nejhorší to bylo asi v Silverglade dostat se za Reed Kessler, protože jsem absolutně nemohla najít cestu.
Splnila jsem rovnou i několik vánočních úkolů, dostala LFT odměny a roztřídila šatník, který se zaplnil rychlostí světla.
Provedla jsem nějaké změny vzhledu, což znamená vlasy a make-up.
Odemkla Windmill race...
...naučila se skákat, což je naprosto boží! Zjistila jsem, že s poníkem se skáče líp než s normálním koněm! To bude praxe ze SS...
...jej. Teď jsem to prozradila - nu což, tu vidíte změnu Amethystovy hřívy a tři nové miláčky!

SilentMelody ♀ - Overo American Paint Horse, můj úplně první koupený kůň za 890SC u Marleyho. Tak přezdívku... tu ani nepotřebuje, to si nějak odvodím!
Honeypetal ♂ - Jorvik Pony z Valedale za 450 SC. A přezdívka bude Medvídek Pú... Tak dobře, nebude, ale připadá mi to vtipné.
Vanillaeffect ♂ - Morgan z Firgrove za 790 SC, tmavě hnědý s bílou hřívou a ohonem. Když bude hodný, bude to můj Vanilka nebo Efektík, a když bude zlobit, tak mu budu nadávat do afektů!


Heštég 1 - Starter Pack

20. prosince 2015 v 19:17 | Smar :3 |  StarStableOnline
Vítejte u nově zahájené rubriky - vím, že spoustu nehráčů to asi zajímat nebude, tedy vám doporučuju číst něco jiného, ale některého zase můžu příjemně překvapit.
Hraju už od léta 2013, co se týče starších her, které daly právě této za vznik, tak hraju už od roku 2008, když sestřina kamarádka vyhrála Star Stable Podzimní jedzci. Všechny 4 díly spolu s dalšími 4 Star Shine Legacy mám aspoň 3x dohrané. Docela mě překvapilo, že když jsou má nejoblíbenější zvířata právě ptáci, že koně jsou pravděpodobně na druhém stupínku spolu se všemi kopytnatci.
Mé jméno je Adele Lightningbaker a můj Jorvik Warmblood (starter) se jmenuje Amethystblood a.k.a Amethyst (♂). Po 2 letech občasného záskoku na pár závodů jsem se začala zajímat více do detailů, sepsala přesný seznam a za SVÉ VYDĚLANÉ (či získané) peníze si to koupila, i když rodičům se to dvakrát nezamlouvalo. Musím přiznat, že mně taky ne, ale prostě jsem neodolala. Teď se jen modlit, aby to tak po dvou měsících celé neutli.
(Díkybohu se 4 dny před Vánoci opět objevila akce "Double star coins" tak jsem si koupila doživotní členství s týdenním kapesným 100 SC a 13 000 SC celkově. Pokusím se dodržet tradici a SSO si zahrát buď na Štědrý den pozdě večer a nebo na boží hod ráno.)
Už se hrozně těším, všechno nakoupeno, a každý den vám dám nějaké aktuality nebo příhody. Nevím, jestli to bude záživné, ale blog píšu hlavně pro sebe a kdo ví, po pár letech si přečtu svoje začátky!
PS: Ještě se vám chci svěřit s mým systémem šetření "star coins" nebo-li POUZE ZAKOUPITELNÝCH (či získatelných členství alias kapesné). Zjistila jsem, že když nebudu utrácet za blbosti jako vybavení, které lze koupit za normální herní peníze Jorvik Shillings tak stačí, abych měla neustále v rezervě 1000 SC na další plemeno koně (dala jsem si ultimátum, že od každého plemena pouze 1 koně kromě Shirů, ti budou 2, nebo extra výjimky) a plemeno přidají zhruba jednou za dva měsíce, tak by to dokonce mohlo vyjít. Přinejhorším si tak týden dva vždycky počkám :)
Tak, to by bylo na úvod.
PPS: Takhle aktuálně vypadám ↓Vrubozobí, Dravci, Hrabaví

17. prosince 2015 v 21:08 | Smar :3 |  Ornitologický koutek
Vrubozobí: řád
 • rohovité vroubky na zploštělém zobáku; nekrmivá mláďata
 • kachna divoká (pohlavní dvojtvárnost - samec hlava zelená, krk tmavozelený; samice hnědá)
 • kachna domácí (bílé zbarvení)
 • polák velký - potápivý
 • polák chocholačka
 • husa velká (spíše hnědá, bílé okraje peří) - dnes vzácně, jediná u nás hnízdící; prapředek husy domácí; potrava - rostlinná strava všech durhů, hlavně traviny, ve velmi malé míře také vodní živočichovéDravci: řád
 • silný zahnutý zobák, mohutné drápy → predátoři
 • poštolka obecná - u nás nejhojnější dravec, často se třepetá nad polem
 • káně lesní - hojné, mimo hnízdění i v otevřené krajině
 • krahujec obecný - hnízdí v lesích, spodina těla příčně vlnkovaná
 • jestřáb lesní - zbarvením se podobá krahujci, je však dvakrát větší

Hrabaví: řád
 • krátký zobák a silné nohy; pohlavní dvojtvárnost - samci barevnější
 • bažant obecný - nejhojnější, u nás nepůvodní
 • koroptev polní - celoročně hájena
 • křepelka polní - silně ohrožena, tažný pták; "pět peněz"
 • tetřev hlušec - horské lesy (např. Šumava), silně ohrožen
 • tetřívek obecný - horské lesy (např. Šumava), rašeliniště s pasekami, ohrožen, samci tokají společně
 • kur bankivský - pochází z jihovýchodní Asie, předek kura domácího
 • krocan - zdomácnělý, divoce žijící pouze v Severní Americe
 • kur domácí - hodně plemen (maso, vejce)
 • páv korunkatý - ozdobné peří, chován na zámcích


Potápky, Veslonozí, Brodiví, Plameňáci

17. prosince 2015 v 20:59 | Smar :3 |  Ornitologický koutek
Potápky: řád
 • plovací blána obepíná každý prst lemem
 • plovací hnízda
 • roháč velký, potápka malá


Veslonozí: řád
 • plovací blána spojuje všechny 4 prsty; živí se rybami
 • pelikáni, kormorán velký (jediný u nás)


Brodiví: řád
 • dlouhé nohy a protáhlý, štíhlý krk
 • čáp bílý, čáp černý (vzácně), volavka popelavá (v ČR), bílá
 • Čápa od volavky lze poznat jednoduše, podle krku (pokud nebereme v úvahu zbarvení) - volavka jej má zakřivený, kdežto čáp docela rovný.


Plameňáci: řád
 • zobák upraven k filtrování
 • svoji růžovou barvu získávají z potravy

Běžci: řád; Kiviové a tučňáci

17. prosince 2015 v 20:55 | Smar :3 |  Ornitologický koutek
• Pštros dovuprstý - Afrika


Nandu pampový - stepi, pampy v Jižní Americe


• Emu - austrálie


Kasuár → austrálie, N. Guinea


- o mláďata se u běžců stará samec (u pštrosů oba)
- pštros a nandu → nedostatečně vyvinuté létací svaly
- emu a kasuáři → zcela zakrnělá křídla

KIVI - kiviové → noční ptáci z Nového Zélandu


TUČŇÁCI - mořští, nelétaví, plochá křídla která slouží jako vesla, nohy umožňují vzpřímené chození; žijí na Antarktidě, v Patagonii (Jižní Amerika), jižní Africe, na Galapágách
(Později přidám více zajímavostí, mám o nich celý časopis.)


Potravní řetězce ptáků

17. prosince 2015 v 20:45 | Smar :3 |  Ornitologický koutek
A. Rozkladači (destruenti) - málo, např. sup, kondor (živí se mršinami)


B. Konzumenti - I. řád
- ptáci býložraví, semenožraví, plodožraví


C. Konzumenti vyšších řádů
- všežraví, hmyzožraví, masožraví


D. Predátoři - lovci


Chování ptáků

17. prosince 2015 v 20:42 | Smar :3 |  Ornitologický koutek
Chování ptáků
 • je řízeno převážně instinkty
 • Vytváření párů (námluvy) je spojeno s nápadným chováním, tzv. tokem.
 • Tok = samec → hlas, postoj, rozevírání křídel a ocasních per, broušení křídel o zem, uklánění se, pocukávání hlavou, vyskakování, obíhání partnera ad.

Místo pro hnízdění
 • hnízdní parazitismus - péče je přenesena na jiný ptačí druh (např. některé kukačky, snovači)
Stěhování ptáků (tahy)
 1. stálí ptáci
 2. přelétaví - např. havran, sýkory
 3. tažní - špaček, čáp, vlaštovka, skřivan, kukačka, rorýs ad.
ZÁSNUBNÍ LETY - u nás káně, krahujec, jestřáb; páry krouží a partneři se střídavě spouštějí střemhlavým letem a vylétávají

Hnízdění (místo) volí:
 • samice (kurové, někteří pěvci)
 • samec (špaček, vrabec)
 • oba (holubi, havranovití)
Hnízdo staví:
 • oba (datli, straka)
 • samice, které samec přináší materiál (holubi)
 • samice sama (pěnkava, sýkora)
 • samec (snovač → složitá hnízda)
 • nikdo, kladou na zem
 • hnízdní parazitismus
Hnízdní revíry (teritoria) - obsazují samci před párováním, hájí je samec, později se samicí; označovány nejčastěji zpěvem; postoje (červenka → vypíná hruď)

TAHY
 • v hejnech
 • kukačky a ťuhýci samostatně
 • jen ve dne (čápi, vlaštovky, rorýsi...)
 • ORIENTACE podle slunce a hvězd, magnetismu, čich i další stále neznámé způsoby
V čem jsou někteří ptáci užiteční?
 • Rozšiřují lesní semena - např. sojka, která si udělá zásobárný žaludů, které většinou nenajde a vyklíčí zde nový strom.
 • V Brazílii je až 40% rostlin opyleno ptáky, kteří se živí nektarem.
Ekosystém je určitý prostor (např. louky, či lesa) ve kterém probíhají všechny akce - potravní řetězce, růst rostlin, houby, kameny, koloběh vody... Jsou dva druhy - ekosystém přírodní (les, louka) a umělý (např. rybník).

Pár zajímavostí

17. prosince 2015 v 20:29 | Smar :3 |  Ornitologický koutek
• Víš, že největší vejce má pštros africký? Váha: cca 1,5 kg; 20x větší než slepičí. Vejce kolibříků - nejmenší, asi jako zrnko prachu.


• Někteří vodní ptáci, např. kachny ztrácejí při pelichání všechny letky najednou. Nejsou schopny letu a chvíli se musí ukrývat.
• Mláďata racků (a některých dalších ptáků) se líhnou mláďata opeřená a hned opouští hnízdo, přesto je rodiče chodí krmit.


• Sova dokáže otočit hlavu o 270 stupňů, aniž by pohnula tělem!


Vejce a části těla

17. prosince 2015 v 20:23 | Smar :3 |  Ornitologický koutek
Doba rozmnožování
 • hnízdění; většina staví hnízdo
 • všichni ptáci o vejce nějak pečují; kromě několika i o mláďata
 • líhnou se bez pomoci
 • vaječný zub pomáhá (je na zobáku), potom vypadne
Ptáci krmiví - mláďata krmená rodiči (např. vlaštovka, kos, vrabec)
Ptáci nekrmiví - sama si hledají potravu (např. bažant, koroptev, kachna, slepice)

Ptáci osídlili celý svět. Nejhojnější v tropech, nejvíce v Jižní Americe a západní Africe.

Různě vypadající části těla podle okolí:


1. Chůze po zemi (skřivan)
2. Šplhání (datel)
3. Hrabání (bažant)
4. Lov kořisti (orel)
5. Zavěšování (rorýs)
6. Plování (kachna)
7. Veslování (kormorán)
8. Běh (pštros)
9. DOPLNÍM POZDĚJI
10. DOPLNÍM POZDEJI
11. DOPLNÍM POZDĚJI
12. Plování (potápka)
13. Pohyb po větvích (sýkora)

Křídla → DOPLNÍM POZDĚJINejdokonalejší smysl = zrak
Vidí barevně, tvar očí je čočkovitý až kuželovitý, oči jsou málo pohyblivé.
Sovy - oči vepředu, přesně zaměřují.
Oči - 3 víčka; horní (mrkají jím sovy a papoušci), dolní (velké), mžurka (při letu či potápění).

Sluch = také dobře vyvinutý smysl; nejdokonalejší u sov (ušní boltec narazen kožním záhybem)
Čich = nedostatečný; kiviové, kondoři, kachny, holubi a někteří pěvci jej mají citlivější
= vyhledávání potravy, tažní ptáci → orientace

Ptáci obecně

17. prosince 2015 v 20:05 | Smar :3 |  Ornitologický koutek
Ptáci: třída
- jejich předci buď plazi nebo přímo dinosauři
- prapták archeopteryx (před 150. mil) měl kostru podobnou plazům, ale měl i znaky ptáků (např. peří, křídla...)


- ptáci mají stálou tělesnou teplotu (teplokrevní); křídla + peří, které zamezuje ztrátě tepla
- peří: • obrysové
• prachové
Obrysové - kryje tělo, krk + hlavu atd. (ocasní pera)
Prachové - leží pod obrysovým, tvoří tepelnou izolaci
Na těle některých ptáků je i peří poloprachové.
U většiny ptáků nejsou obrysová pera rovnoměrně, ale v pruzích, které nazýváme pernice. Neopeřené prostory mezi nimi jsou nažiny. Na některých nažinách může být prachové peří.
Nejméne 1x do roka přepeřují (pelichají).


Prodloužené čelisti → přeměna v zobák, krytý rohovinou.
Na hrudní kosti se vyvinul vysoký hřeben, na kterém jsou létací svaly. Nelétaví práci jej mají zakrnělý.
Kostra většiny ptáků je lehká, kosti duté. (Kulturní vložka: Kdo četl Maximum Ride, tak to ví :P )
Přizpůsobování k letu → vzdušné vaky napojené na plíce. Tenkostěnné, průsvitné, mezi svalovinou, v kostech, pod kůží.
Plíce malé, skoro neměnné.
Čím rychleji pták mává křídly, tím více kyslíku dostává do krve.
Trávicí soustava + vyměšovací + pohlavní = kloaka
Tělesná teplota průměrně 42 stupňů celsia, podle druhů 38-45. V době sezení na vejcích je zvýšená.

Zahraj si na Beethovena

17. prosince 2015 v 20:02 | Smar :3 |  Když se člověk nudí...
Asi jsem dost divná, ale nikdy jsem si nevšimla, že by Google dělal takové akce, jako dnes 17.12.2015 o Beethovenově cestě. Je to sice hrozně jednoduché, ale aspoň minimálně potrápíme své mozečky, mrkneme se na príma minifilm a ještě se budeme chválit, jak dobře jsme to zvládli :)
Schválně si to zkuste "zahrát" - budete skládat 5. Symfonii, Pro Elišku, Ódu na radost i Měsíční sonátu.


One touch drawing

8. prosince 2015 v 18:40 | Smar :3 |  Recenze (možná)
Aah, další boží logická hra. Vaším úkolem je projet celou drahou tak, aniž byste pustili prst. Modrou cestu lze projet jen jednou, červenou dvakrát, žluté tečky vás teleportují jinam a s šipkami musíte dodržovat směr... Možná je toho víc, ale pár set levlů mi stačilo. Nepřestalo mě to bavit, ale odinstalovala jsem ji kvůli relationshipům ve škole, alias hrála ji jedna jistá osoba, kterou nikdo neměl moc v lásce. Prostě jsem ji nehrála už dlouho.
Jako každá logická hra vás baví, ale jakmile začne být těžká, tak... vás to už nebaví... :D
Raaating: 7/10


My talking Angela, Tom

8. prosince 2015 v 18:36 | Smar :3 |  Recenze (možná)
Upřete oči na tu předložku MY, opravdu tam je :)
Klasická "staračka". Můžete ji přirovnat k Pouvi, jenom chybí množství miniher, tudíž bych si radši počkala pár měsíců, než hrát tyhle stupidity. U Angely se mi líbí možnost sbírat samolepky za speciální outfity a líčení alias CYKA je taky trochu vtipné. Roztomilé, omrzí až po dlouhé době. Když nad tím tak přemýšlím, asi si zahraju znova.
Raaating: 6/10
PS: Grafika je boží :3Wolfify

8. prosince 2015 v 18:31 | Smar :3 |  Recenze (možná)
Jednoduchá aplikace, která z vás po vyfocení udělá vlkodlaka. U některých lidí se to nepovede, u některých, jako například bratr mojí nejlepší kamarádky je to na umření smíchy. Pokud vypadáte hrozně, nebojte, je tu možnost vypadat ještě hůř! :D
Jenom ty ceny za filtry na víc jsou šílené. Zdarma je jen štěně, omega nebo beta. Pokud chcete zbytek, nachystejte si pár desítek korun.
Raaating: Je to jen aplikace, takže to trochu přibarvím - 6,5/10


Bio inc

8. prosince 2015 v 18:28 | Smar :3 |  Recenze (možná)
Opět strategická, velice podobná hra Plague inc. Tentokrát se ale nesnažíte vyhubit celý svět ale pouze jednoho člověka. Můžete poškodit zažívání, dýchací cesty, oběhový systém, kosti, no, je toho víc, ale jinak je to zhruba na stejném principu. Postupem času můžete zvyšovat obtížnost jiným člověkem, který žije zdravěji.
Je velice široký výběr syndromů. A opět přibude několik stránek v mém anglickém slovníku. Zabaví, podle mě je tam i lepší grafika než v Plague inc. Obojí mě baví, z nějakého neznámého důvodu u mě zůstalo Plague a ne Bio, asi to zase někdy vyměním.
Raaating: 8/10↑ Tu máte ukázku, kde nejvíce trpí srdce a zažívání. Dole na liště máte ukázané, jak dlouho je člověk nemocný, kolik máte bodů na útratu symptomů, a jak postoupili doktoři. PS: Dotyčný hráč by si měl dobít baterku.

Kitty Powers Matchmaker

8. prosince 2015 v 18:21 | Smar :3 |  Recenze (možná)
Tahle hra mě bavila sledovat docela dlouho. Nikdy jsem si ji nestáhla, ani nekoupila, ale příjemná věc na let's playe. Řekněme to ve zkratce, jste poradce, který se nějakou postavu snaží dát dohromady s jeho klientem. Vybíráte podle oblíbených barev vlasů a očí, restauraci, kde budou jíst, o čem se budou bavit, jejich práce, zájmy...
Můj anglický slovník se zase o něco rozšířil. Myslím, že je to docela dobrá hra. Nic víc, nic míň, když se nudíte, víte, co zapnout.
Raaaating: 4,4/10


Spleť událostí za tento týden

6. prosince 2015 v 9:28 | Smar :3 |  Deníčkování
Ve čtvrtek se mi zdál až moc divný sen. Utekla jsem z domu, kde jsem potkala nějakého týpka a ten se mnou soucítil a šli jsme do velkého obchoďáku, kde se dala koupit buď zmrzlina, nebo velké jídlo. Když jsme přišli do restaurace, najednou jsme se teleportovali na "Dancing" hodiny, na které byli organizátoři z tábora. Špatně jsme název toho kroužku přečetli, jmenoval se totiž "Racing" a začali jsme tam závodit ve formulích! Nakonec, když jsme chtěli z té budovy vyjít, drželi nás tam jak zajatce, a východ stál 6.99 libry.
Aha, dobrý!
V sobotu měla jedna z mých kamarádek narozeniny. Když už skoro všechny odešly, zbyly jsme tam jenom tři, chtěly jsme vyprankovat další kamarádku. Jenže oslavenkyně ji moc nemusí, a tak skrz ně vypukla nějaká bezdůvodná hádka. My ¨dvě jsme se omluvily, ale nevím jak ona.
Večer jsme chtěli vyprankovat ještě jednoho známého z Brna, který nebyl nějak extra důvěřivé povahy, vypadal na to, jako by chtěl někoho prostě vždycky napálit. Věřit se mu nedá. Kdysi nám poslal fotku nějakého P, mno a pak mi řekl, jestli s ním nechci chodit. Brala jsem to jako z prdele, okéj, jsem zvědavá, jak tohle dopadne, a jestli to bude myslet vážně, hm, tak to bude opravdově v pytli. Nějak mu to napsat musím.
Bye everybody!