Únor 2016

WEED #32

29. února 2016 v 21:03 | Smar :3 |  WideoEveryEveryDay
Když už jsem se dostala k těm poníkům, vzpomněla jsem si na jednu docela creepy, ale stejně pořád roztomilou animaci z poníkovské Creepy Pasty.
Ta hudba...
Nicméň, taky jsem podle internetu zjistila, že v klasické hudbě mám ráda expresionis(ticko?)-minimalistický styl. Teď tu zkuste říct 3x rychle!
Řekněme, že z toho, jak jsem to pochopila já je to zhruba o tomhle:
Rarity poškrábala Opal (ten pocit, když prostě češtin) a začala si užívat bolest a stala se masochistkou a zešílela.
Na začátku jí Twilight vyřezává roh - zdroj jednorožčí duše, aby věděla, co se stalo.
Ale jednu věc jsem nepochopila doteď - jak to myslela s tou Sweetie Belle?
A teď by se šiklo, aby přišel nějaký fan a řekl mi, jestli jsem to pochopila dobře. Třeba si VY vymyslíte nějakou jinou verzi. Napište mi ji do komentářů!
PS: Četla jsem, že jak si vyřezává nožem do hrudi srdce, tak ten si prý pozdějc strčila do... ehm... hýždí. (Jak by mě opravil náš učitel, který za sprosté slova dává kolečka navíc.) No, a když se podíváte na Ask s touhle Rarity, lidi jsou takové šťoury, že se tam setkáte i s úchylárnama... :D

Lil Miss Rarity

https://www.youtube.com/watch?v=Zzo9dJ1SjyI&index=31&list=PLfZjUFZ6iucwW9AveuoJFeJhQQ3HIzsLZ


Kultura v nejmenované obci

29. února 2016 v 19:43 | Smar :3 |  Když se člověk nudí...
Dostali jsme na jarní prázdniny (ano, máme prázdniny muhehe) úkol od jednoho důchodce ze školy, že máme napsat o kultuře v obci, jak se jí účastníme a blablabla. Tohle je můj prototyp. (Nebojte, přepíšu to.)
V naší obci je sice méně akcí, než třeba vedle, ale i tak se tu určitě nenudíme. Máme mnoho možností - pořádáme Novoroční běh, můžete se jít podívat na ples, zúčastnit se Fašaňku, nebo se jít o Velikonocích podívat na výstavu, do workshopu, nebo okoštovat nějaké dobré vínečko, že ano.


Jsme ale také velmi vzorní - v dubnu se budeme snažit tuhle špinavou osadu aspoň trochu uklidnit (teda uklidit) a hned nato upálíme čarodějnice, co tu pohromu způsobily. Dále je tu Květinový bál, Den otevřených dveří u hasičů, ale přijde na řadu i sport - Nejmenovaná Desítka.
Na Den matek se můžete těšit na koncert a v červnu budeme pasovat prvňáčky na čtenáře. Aby to i otcům nebylo líto, jejich den budeme slavit v červnu. Později se můžete těšit i na Dětský folklórní festival ( o kterém jsem v životě neslyšela, ale to je jedno).

V červenci se obvykle konají hasičské či myslivecké soutěže a v srpnu nastupují Simpsonovic hody. (Chytří mezi nima najdou ňákého svatého - no Homer určitě český svatý není.)
V říjnu si mladí pionýři pustí draka (O.o), o měsíc později si pohrajete s Kateřinou (O.o) a maximálně měsíc před Vánoci se pořádně rozjede kalendář → sežeňte si pár šupů na Mikulášský kostým, pak zazpívejte celému národu nějaké klasické koledy, zase si vemte v práci přesčas na Vánoční koncert a pak se ještě nezapomeňte dostavit na otročení někde v pytli a zadarmo vyrábět Vánoční ozdoby a jiné bludy.


Aaah, ten drak je luxus!

Já se neúčastním skoro ničeho, pokuď mě babička nevytahne na nějaké výstavy a pak se du zatočit na kolotoče. Šmitec.
Návrhy na zlepšení? Jak to mám vědět, nejsem v radě. Radši z tama ale vyhoďte toho sedmdesátiletého dementa, který navrhoval, aby moje kámoška kvůli tomu, že zkáceli stoletý strom, který jim měl každou chvíli spadnout na střechu darovala kus svojého zaplaceného pozemku vesnici. Fuck logic.


Ano, MLP fan... Kdy už do toho záchodu vydají 6 sérii?

A proč název vesnice nezveřejňuju? Páč nechcu, aby mňa někdo prišiel znásilnit, že ano!

Krátkokřídlí, Bahňáci, Dlouhokřídlí, Měkkozobí, Papoušci

27. února 2016 v 12:29 | Smar :3 |  Ornitologický koutek
Krátkokřídlí: řád
• lyska černá → bílá lysina na čele, lem kolem prstůBahňáci: řád
• čejka chocholatá → na mokrých, vlhkých loukách


Dlouhokřídlí: řád
• hnízdí většinou v koloniích
• racek chechtavý → v létě čokoládově hnědá barva
• rybák obecný → vidlicovitý ocas, střemhlavé vrhání
• Bílí rackové s šedým pláštěm na svrchní straně těla, žlutým zobákem a červenou skvrnou na spodní čelisti jsou rackové stříbřití. V prvním roce jejich života jsou ale hnědí s tmavým zobákem.


Měkkozobí: řád
při pití nezvedají zobák, mláďata jsou nejprve krmena kaší z volete, hlavu zatahují
• hrdlička zahradní → v celé Evropě
• holub hřivnáč → půlměsíčité bílé skvrny na krku
• holub skalní → předek všech plemen holuba domácího
• holubi nedávají ve spánku hlavu pod křídlo, pouze ji zatahují
• holubi krmí svá mláďata stejně jako tučňáci → kašovitou hmotou z volete, později zrním


Papoušci: řád
horní čelist zobáku je spojena s lebkou kloubem
andulka vlnkovaná, ara zelenokřídlý, ara hyacintový
• zajímavost: Papoušek Žako je podle vědců chytřejší než pes!
• někteří opakují zvuky i slova lidí, ale to neznamená, že jim rozumí
A také nějaké zajímavé články:

1) Ztracený papoušek prozradil svoji adresu
Podle několika německých a švýcarských novinářských zdrojů našel ztracený papoušek znovu své bydliště díky tomu, že znal svoji adresu a uměl ji dokonale vyslovovat.
V japonském městě Sagamihara, západně od Tokia, uletěl v úterý večer své majitelce papoušek. Protože policii dokázal prozradit svou adresu, mohl se rychle vrátit domů. Pták, který vyletěl z okna, se v hotelu blízko domova usadil na rameno místnímu hostovi. Přivolaní policisté vzali papouška na stanici, kde se ptáček překvapivě rozpovídal. Podle středečního hlášení policie papoušek třikrát za sebou jasně zopakoval jméno města, čtvrti a přesnou adresu svého bydliště. Policisté papouška vzali a na tuto adresu odvedli. Tam ho radostně přivítala šťastná majitelka. Majitelce již jednou papoušek uletěl a nikdy se domů nevrátil a tak již nechtěla nic podobného zažít znovu. Proto dáma kolem šedesáti let naučila nového papouška vyslovovat svou vlastní adresu díky níž se mohl vrátit domů.
Zdroj: http://blog.zoohit.cz/2012/05/03/zajimavosti-ze-sveta-zvirat-papousek-prozradil-policii-svou-adresu/


2) Papoušek pomohl dopadnout vraha své paničky
Křičící papoušek v Indii si připsal zásluhu za pomoc při odhalení vraha své paničky. S odvoláním na příbuzné oběti, informovala agentura AFP. Pětapadesátiletou majitelku papouška ubodal před týdnem v severoindickém městě Ágra neznámý pachatel u ní doma a ukradl jí šperky. Její příbuzní začali mít podezření, když její papoušek začal být rozrušený,kdykoli byl v domě synovec zavražděné, nebo někdo zmínil jeho jméno.
Rodina proto před papouškem začala volat různá jména. Pták zůstal klidný, dokud nepadlo jméno synovce. Se svým podezřením se příbuzní svěřili policii, která pětatřicetiletého podezřelého zadržela.Nejprve na jeho ruce našla kousnutí od ženina psa, a pak v jeho domě i použité bodné zbraně a ukradené šperky. Šaláb Mathút, policejní důstojník z Ágry, připustil, že papouškovo svědectví bylo velmi cenné. "Papouškova pomoc byla hodně důležitá, díky němu jsme se zaměřili na vraha," řekl na adresu ptáka, který od své paní dostal v hindštině jméno Híra - diamant.


Heštég 8 - Epona a reputace

27. února 2016 v 8:57 | Smar :3 |  StarStableOnline
No a potom se konečně zobrazila vysněná esemeska do Hermana. Jéj!Jakmile jsem utekla z GED stanice, hra mi samozřejmě spadla ještě dřív, než jsem to stihla odkliknout. Jakmile jsem se přihlásila, byla jsem v Eponě, ale quest s útěkem nebyl hotový. Ale co, vyhrabala jsem se odtamtud a jako první šla do New Hillcrestu pro islanda... xD
...Wolfrain (alias Vlk, jméno inspirováno serálem Wolf's rain → 969 Sc, New Hillcrest, tmavě hnědý)


PS: Strašně mě štve sníh na stromech v Mirror Marshes v létě... Tak je sakra léto, nebo zima? To to nevidí, nebo co? Já už fakt nevim, hele.
A nebo tady se mi s Vlkem na palubě pěkně sekly dvě ferry do sebe... Vypadá to zajímavě.


Můžete si zde prohlédnout také mojí novou čičinku za 149 SC (bože to bylo drahé, ale neodolala jsem) - dala jsem jí přezdívku Ylthin (HoMaM nerdi, ozvěte se! I když teď hrávám hodně SSO, na Spore, HoMaM a podobné nostalgie si čas vždycky najdu), i když v překladu se jmenuje spíš Drápek... xD
Taky jsem získala lvl 17! Yaay! Napomohly tomu hojné valentýnské questy spolu s ukrytými dopisy... Po Valentýnu už je, tak myslím, že již nemá cenu vypisovat přesná místa i doručení.


Tu je z updatu před 14 dny jedna fotečka, kde jsme se dostali do centra skupiny CHILL a seznámili se s tajemnou Mrs. X. Ještě se neví, kdo by to mohl být, ale já tipuju tu zmizelou starostku, kvůli které jsme nabírali nové kandidáty hned 3tí den po Vánocích.


No a taky přišly na řadu story questy, ve ekterých jsem konečně odemkla tu tajemnou jeskyni, do které jsem se chodívala koukat už dva roky - tedy od té doby, co jsem se zaregistrovala. Záhada byla konečně zlomena! Nacházel se tam hrob Jona Jarla, objevitele Jorviku. (PS: Klíč je ve Fort Pintě pod sochou myslím že Poseidona, nebo nějak tak? Nebo je to jen Jon Jarl s trojzubcem? Má ta socha vůbec trojzubec? Teď se mi nechce letět do Fort Pinty kvůli tomuhle.)


Taky jsem šla slídit do Dark Core pro informace, a hlavně pro Brill, kterou mi ukradli. Pff!
(Nicméně, všimla jsem si, že SSO řadí příběh do dvou linií → ta první je s Dark Core a magickými jezdci, která je trochu nelogická, ale zajímavá, a ta druhá zase s GED a organizací CHILL, která už je trochu na inteligentnější úrovni, ale magie mě prostě baví víc xP ).


A pak následovaly reputace... Chjo! A jakmile jsem je dokončila, tak další! A pak bude ještě jedna... SSO, jste normální? Už mám hotovou celou Eponu, ale zaostávám u story questů z roku 2012 a rybaření!


A tady taková momentka... Jasně, hra pro děti 3:D.


Nevím proč, ale jakmile se zobrazí tahle informace (jako třeba u dokončení Dina → Fjordi), tak se mi chce strašně brečet!


Ask Robbie #3

20. února 2016 v 14:02 | Smar :3 |  Andulka jménem Robbie
Co budeš dělat, až bude Adéla celý příští týden na lyžáku?
Asi zahájím svůj lenospánek. Vsadím se, že mě zas ani nikdo nevyvenčí!

Byl jsi někdy nemocný?
Párkrát jsem byl nachlazený, páč si Adéla nedávala pozor, a to se obvykle drží docela daleko. No, potom jsem měl jednou zácpu, takže mi chudák holka musela ze zadku vytahávat provazy hoven. Taky parkrát sráča, jinak jsem v pohodě. Jen když mě přivezli, měl jsem zlomený drápek. Je furt kratší než ostatní, ale problém mi to nedělá.

Chutná ti senegalské proso?
Adéla mi před měsícem donesla klas, ale je to suché a pichlavé. Tak když mi jendou zapomněla dát žrádlo, tak jsem trochu z hladu snědl, ale jinak žádná sláva.

Jsi přátelský k lidem?
Jsem, ale jen k některým. Třeba k Adélině nejlepší kamarádce, myslím, že jí říká "Gabča", rozhodně ne. Ať se nediví, že ji nemám rád, když oblafla Adélu, aby mě dala do konzervy! A ještě to sváděla na ni!
A: Konečně někdo, kdo se mě zastal! <3
Chirp chirp!
http://www.playcanyourpet.com/

Hraješ si s vlasy?
Jasně, občas si hraju na Tarzana - pěkně vylézt a zhoupnout. Potom vyskočit na prsa, vyšplhat na rameno a zhoupnout se znova! Uíí!

Máš facebook?
Uvažuju o tom, chirp chirp! Snad bych si pak někoho našel přes internet! Ukázal bych jí svoje nejhezčí peří *mrk mrk*.
A: Jenom, aby z toho nebyl pedofilní 42ti letý chlap. Jsou ti jen 2!
O.o Dobře... Ale já chci s nějakou randit!
A: Máš přece mě <3
Tak jo, chirp. <3


Heštég 7 - GHV, Dino, 3 přírůstky

6. února 2016 v 19:19 | Smar :3 |  StarStableOnline
Ohohó... Když se podívám na poslední heštég, který vyšel 13. ledna, musím se hanbit... A tolik jsem toho stihla!
Jako první tu byly storyquesty se zeleným vodopádem a jezerem kolem Valedale, pak jsem se se SilentMelody vetřela jako zaměstnanec na první základnu Dark Coru.


Taky jsme stihli udělat reputačku u zahradníků až na Admired, takže je už od toho únavného hnojení kytek pokoj!


Po pár dnech se dostavil level 15 a quest u Elizabeth ve Valedale, který mě pustil do Dina, ale Golden Hills furt nikde. Na ty jsem musela počkat kvůli dlouhému čekání u Barneyho, u kterého jsem pracovala na poli jak vůl.
Do té doby jsme s MorningDesirem a RavenLady stihli udělat reputaci u Maria na popular, takže nová trasa a klid od dloubání se v nose a kousání nehtů u hledání šutrů a vymýšlení důmyslných objížděk, abych se dostala na vyvýšené plochy.
Už jsem asi stopadesátkrát viděla na UTub, jak se otvírala zasněžená brána tou "výbušninou" a mávání hůlkou, tak jsem si tento epický okamžik vyfotila.


Začala tím sada úkolů. Ale narozdíl od některých lidí mě daily v Dinu baví. A hledání Snow weaselů, Icenchestnutů, Icenperel a další sráčovinek je taky boží. Dnes mi to ale zrovna vypršelo a na řadu přišly vykopávky, kterých je sakra málo, a stává se mi, že místo lebky, která má být jedna jich mám deset a kostí, kterých má byt deset tak jenom jednu. A taky kopu zbytečnosti jako rozbité krumpáče, které prodám za 10 Js. 10! Jediný úlovek na prodej, který byl k něčemu, tak byla zlatá náušnice za 90...


Dino je naprosto úžasná oblast, ale nesnáším na ní jednu jedinou věc - terén. Jako vzhledově je úplně nádherný, ale když tam jdete s koněm, akorát vám hodí držku. A nebo se stane tohle ↑
Po týdnu hledání nějakých žůžo rostlinek a krystalech vhodných pro straku se mi konečně unlockli fjordi (zatím mé nejoblíbenější plemeno)... A dnes jeden z nich přišel k nám do stáje.
Přivítejte...
...Foxsecret! (♂, tmavě hnědý fjord, Icengate, 780 SC - přezdívka Foxy. Jsou tu nějací FNAF fanoušci?)


Jinak zdá se mi, že dávám čím dál tím horší jména... Liščí tajemství je ještě fajn, ale co takové Briliantní sláva nebo Dračí slib?
Přivítejte také...
...Dragonpromise! (♀, palomino AQH, Firgrove, 890 SC - přezdívka Dare nebo Dréla (dračí bohyně, kterou jsme si se spolužačkou vymyslely).


Jak už jsem naznačila, tak příjde ještě jeden kámoš. Nebo spíš kámoška, ale ta už nebude z našeho starého známého území Silverglade a Dina. Ano, odemkla jsem Golden Hills a asi šest nových tratí! *clap clap*
Tu pěkně nafocený ten krásný okamžik:(Jak jste si mohli všimnout, nic jsem nepopsala časově přesně. Jen proto, aby jste se v tom neztratili. Můžete vidět faily alá Foxy už je v krajině, kde není sníh.)
Golden Hills Valley se mi taky strašně líbí a uvažuju tam nad homestable - je to blízko Cape West Fishing Village, která má ferry do Fort Pinty i Jarlahaimu, stáj je na ostrůvku, tratě s krásnou hudbou a parkurem, podzim je moje oblíbené roční období, milé postavy, krásný most, hezký výhled, nikdo tam skoro homestable nemá... Ještě počkám na Eponu a budu se rozhodovat mezi ní, GHV a Valedale, které je blízko Dina.
A tu je ten třetí přírůstek!
Přivítejte...
...Brilliantglory! (♀, plavák North Swedish, Goldenleaf Stables, 720 SC - Brill nebo Gloria alá Madagascar).


Dnes mi taky začaly pokračovat story questy (po dlouhé době). Pronásledovala jsem s Foxym Sabine, která zatáhla Justinova koně někam do bažin za ženou (čarodějnicí) starosty Cape West za Severní bránu obkloupenou vlky, které jsem nejdřív musela trošku ochočit. Jsou tak roztomilí! V té bažině jsem také našla na několikátý pokus zlatou hvězdu a půl dne jsme plnily questy s mou nově "ssocamo". Nic extra, prostě jsme pokecaly.

A tu pár momentek:Twl Igor je tak psycho... Chtěl mi sežrat koně. A zní jak Glum! Normálně když mi Ed Field, který je mimochodem úplnej kretén, který vypadá sympaticky, ale je to debil řekl, abych šla do toho baráku pokecat s Igorem, tak se odtud ozval zvuk, jako kdyby tam byl nějaký úchylný masový vrah pojídajíc maso své oběti.

Dragonpromise je sakra rychlej. Spolu s fjordem (jak už jste pravděpodobně tisíckrát slyšeli) se mi zatím zdají jako nejrychlejší koně, a to ještě oba nemají ani lvl 8...


A tu bafiky mého miláčka na závěr! Pá :*
PS: A level 16 už dokráčel předevčírem! :3